| SoP222 a întrebat:

La multi ani! Din estimari exista circa 2, 2 miliarde de crestini, 1, 5 mld. islamici 1 mld. atei si restu alte religii. Sa presupunem ca raiul si iadul exista, doar crestinii ajung in rai sau iad, restul de oameni unde ajung, doar in iad, spun asta din perspectiva unui crestin care crede in Dumnezeu.
Sa presupunem ca te nasti in Turcia si esti de religie islamica tu ce faci? Nu mai ai sansa de a ajunge in rai...

12 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Si islamicii au un rai in care se presupune ca un barbat primeste 72 de virgine laughing))

| MskDesign a răspuns (pentru Elvina):

Vreau si eu sa fiu mulsulman in cazul asta laughing

| Elvina a răspuns (pentru MskDesign):

Nu te opreste nimeni!

| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei, iadul se refera la moarte.E o singura forma de inchinare care este aprobata de Dumnezeu, iar El are grija ca toti oameni sa aiba ocazia sa il cunoasca, inclusiv in Turcia.

| RAY a răspuns:

2,2 mld de crestini, si eu inca n-am dat de nici unu ce tare, sunt 2, 2 mld de ipocriti care se dau a fi crestini asta da

| a răspuns (pentru RAY):

Cati crestini cunosti?
Doar cineva care nu gandeste suficient, ar fi putut sa dea raspunsul tau mai Ray.
Pe TPU te tolereaza lumea ca nu stii sa scrii, dar la 22 de ani esti de tot rasul.

| RAY a răspuns:

Reparatorul,mai oaie virtuala imi dai ignor, ma jignesti acuma ce ai vrea sa cred, ca nu toti sunt crestini sunt ca tine, o fi eu analfabet dar macar nu fac amor nebun cu moaste de 12 ori pe an, mai copile injurama fata in fata nu pe un site virtual

| CinevaNou a răspuns:

Ghinion. Trebuie sa-si dea seama ca sunt in religia gresita si sa se converteasca la a noastrasmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu stii, adica nu esti in cunostinta de cauza nu este condamnabil.

| Ben00 a răspuns:

1. Nu te lua dupa statistici.
2. Accesul la lumea la care te referi nu depinde de o eticheta, ci de propriul efort de intelegere si de schimbare.
3.Chiar si in Turcia sunt posibilitati de cunoastere. Se poate ca in unele tari sa fie controlata activitatea pe net.
Cred ca mai grava este situatia prin Sudan, Somalia, Nigeria si alte tari ale Africii. Acolo omul poate doar sa se abtina de a aduce suferinta asupra altuia.

| Alexandr a răspuns:

Noua ne-a zis profesoara de religie(a citit undeva) ca daca faci destule fapte bune, poti ajunge in rai chiar daca nu esti crestin.

| SoP222 explică:

"site virtual", mere oleaca pleonasm