| YesViRginia a întrebat:

Mi-am pierdut sufletul.Cum il recuperez?

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Te intorci exact acolo unde stii ca l-ai pierdut si il recuperezi.

| Musique a răspuns:

Eu încă sper să-ți recuperezi mintea.

| OnuOnulică a răspuns:

Văd că ai primit răspunsuri penibile de la niște atei și mai penibili...

Cel mai bine te întoric în locu unde l-ai pierdut.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cui l-ai vandut? se recupereaza prin post, rugaciune, fapte bune si mersul regulat la sfanta biserica

| CinevaNou a răspuns:

Aveai nevoie de el?

| CinevaNou a răspuns (pentru CinevaNou):

Daca chiar aveai nevoie de el atunci faci un credit de refinantare de la satan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este impropriu spus aşa. Dacă n-ai avea suflet probabil că acu' aş lăsa un răspuns pentru o fantomă. Ti-ai pierdut sufletul, e? Cum vine asta? Să nu-mi spui că ai făcut pactul cu diavolul? Dacă ai făcut asta eu zic să-ti reziliezi contractul cu el şi-l poţi lua înapoi. Aştept să mă lămureşti cum l-ai pierdut...

| andreiush25 a răspuns:

Pune o poza cu sufletul tau pe cutia de lapte si poate il gasesti.

| sempreinvolo30 a răspuns:

(Ioan 17:3) Aceasta înseamnă viaţa veşnică: să asimileze cunoştinţă despre tine, singurul Dumnezeu adevărat, şi despre cel pe care l-ai trimis tu, Isus Cristos.
Doar cunoscandul pe Dumnezeu prin intermediul Bibliei, si "regasindu-ti sufletul"sau cu alte cuvinte lasandu-te modelata in mana lui Dumnezeu, schimband comportamentul gresit, poti ajunge in pace cu tine insati si cu cel divin

| XxAnonimuXx a răspuns:

In ce sens? l-ai pierdut trebuie sa fi mai explicita

| fataaaa a răspuns:

Du-te si cauta-l acolo unde iti amintesti ca l-ai lasat ultima data! laughing

| R0VER a răspuns:

Citeste asta: http://ow.ly/tJjOK
inca nu e prea tarziu.

| Sonny998 a răspuns:

Cauta-l pe Mercador.ro