| anonim_4396 a întrebat:

Miam pierdut credinta an Dumnezeu, oare cum as putea sa cred din nou?

8 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

,,Miam pierdut credinta an Dumnezeu''
Mie mi se pare ca ti-ai pierdut credinta in gramatica limbii romane straight face

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Îți recomand să citești Istoria credințelor și ideilor religioase carte în trei volume de Mircea Eliade și "Filozofia esoterica a Indiei " Autor: CHATTERJI C. J. (Format: 13 x 20 cm Numar de agini: 144), Cărți despre daoism (taoism ), islamism, mozaism, despre cultul bahai, despre creștinism, etc + ce găsești pe Internet despre religii și filozofii teiste și ateiste.
Nu am citit „Tratat de istoria religiilor", „De la Zalmoxis la Gengis Khan", „Sacrul si profanul", care au apărut în românește și sunt redactate de același autor Mircea Eliade și mai multe cărți despre yoga.etc. dar dacă le găsești poți să le citești și pe alea.
Au fost traduse în românește: Biblia Hazlia- care parodiază Biblia, dar râzi dacă o citești -, Originile Creștinismului, Eseuri Critice de George Ory, Editura Științifică și Enciclopedică 1981,
Dacă o să găsești această carte la un anticariat sau la o librărie și o vei citii cu atenție, vrei pricepe mai multe despre creștinism.
Despre miturile Greciei Antice, despre religia vechilor Egipteni, despre islam, Bhagavad Gita, Coranul, Tao Te Ching, (Dao De Jing, or Daodejing), etc.
Este bine să citești despre toate credințele și despre toate religiile, dar asta nu înseamnă să neglijezi lucrurile mult mai serioase, decât religiile.

| Angel0 a răspuns:

Daca la tine credinta inseamna contul TPU, esti pe calea cea buna.Ti-au fost suspendate pe timp indeterminat celelalte si acum observ ca lucrezi la altele in paralel.Gramatica te da de gol.

| negru30 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate - Dumnezeu nu este de vina pentru ce ti s-a intamplat -

| catalin188 a răspuns:

Te duci la paita si ii cumperi una noua

| MeGusta a răspuns:

Nu stiu, dar cred ca ai putea sa-ti imbunatatesti gramatica.