| Steregoi a întrebat:

Moartea unui copil fara defecte genetice este o dovada ca la conceptia copilului a fost necesar un surplus de energie vitala din exterior. Fiecare copil este conceput cu un potential vital de 70 de ani de viata. Moartea survine pentru ca Dumnezeu nu intervine pentru a anula efectele factorilor ce produc moartea precum virusii, bacteriile, lipsa de iubire a oamenilor care aleg sa faca raul, poluarea. Daca conceptia nu ar fi avut loc cu acel surplus de energie vitala copiii ar muri in lipsa factorilor negativi enumerati. Cum comentati?

1 răspuns:
| David050707 a răspuns:

In primul rând, nu exista dumnezeu (am scris intenționat așa);
In al doilea, este mai complicat de atât.