| Digikey a întrebat:

"mormintele s-au deschis şi multe trupuri ale sfinţilor care muriseră au înviat.
Ei au ieşit din morminte, după învierea Lui, au intrat în sfânta cetate şi s-au arătat multora."

Ce s-a intamplat apoi cu zombii astia multi care au iesit din morminte? Mai umbla si in ziua de azi sau au murit?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-au reîncarnat în TPU-iști care trollează la greu, cum faci tu acum, în lipsă acută de biberon.

| Digikey explică (pentru sadrian46):

Intrebarea este cat se poate de pertinenta.
Matale ai cam dat in mintea copiilor.
Vezi ca suna tanti cu pensia, sa nu te impiedici cand alergi sa-i deschizi, ca dracu te mai ridica de jos.

| milan9 a răspuns:

"multe trupuri ale sfinţilor care muriseră au înviat"...

Cat de interesant si bine mentionata este aceasta lucrare a lui Dumnezeu prin SFINTII sai, si in prezent si in trecut si intotdeauna...

| Algo098 a răspuns:

E foarte buna intrebarea.
Probabil ca n-au murit ca erau deja morti si n-au inviat pentru ca erau erau deja vii din Imparatia Atotputernicului si Preaiubitorului Dumnezeu. Daca au iesit din morminte inseamna ca erau in cautare de corpuri ca Dumnezeu nu le-a dat in dotare si atunci au trebuit sa se descurce fiecare cum poate. Cred ca nu aratau prea bine si au intrat la loc in morminte ca sa nu mai sperie si pe altii happy

| Irinel15123532 a răspuns:

Au inviat ca si Lazar, li s-au mai dat ani, desigur ca au murit pe parcurs, ca un om normal. Nu e vorba de nici un ''zombi''.