| Meme10Memu a întrebat:

Ce parere aveti despre ce scrie pe acest site?

https://facerealumii.ro/biblia-dovezi-dumnezeu/

Am extras urmatorul citat:

"Multe milioane de oameni au suferit teribil și și-au pierdut viața din cauza acestui mod ateu de a gândi. Ateismul ucide, pentru că fără Dumnezeu nu există reguli – "merge orice"! Atei sunt în fruntea eforturilor de a legitima avortul, eutanasierea, consumul de droguri, prostituția, pornografia și promiscuitatea. Toate aceste lucruri provoacă mizerie, suferință și moarte."

Răspuns Câştigător
| fllu07 a răspuns:

Da. Este adevarat. În lipsa principiilor si legilor iubitoare ale lui Iehova Dumnezeu, nu ne-am putea menține pe calea îngusta/strâmtă care duce la viață. Când negi existența celui care te-a creat, practic dai cu piciorul la fericirea si starea ta de mulțumire, care făra Dumnezeu nu există.

| Meme10Memu explică (pentru fllu07):

E ca si cum un copil spune parintilor lui ca el ca copil a venit pe lume fara parinti si ca a evoluat dintr-o bacterie. rolling on the floor

| fllu07 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Da. copil neajutorat, câțiva ani. Si, pe deasupra le mai spune sa il lase în pace. Ca stie el ce este cel mai bun pentru el.