| Steregoi a întrebat:

Multi spun ca "nu se stie cum a aparut viata biologica pe Pamant" sau "nu se stie de unde provine viata" insa viata ca si concept si ca forma de energie nu are inceput. Viata nu a aparut pentru ca viata nu are inceput. Dumnezeu e izvorul vietii. Corect?

2 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

De vreme ce Dumnezeu nu are inceput sau sfarsit, este evident ca viata a aparut din vointa Lui, candva.

| Romanul86 a răspuns:

Da. Dar atei și evoluționiști nu pot răspunde la întrebarea aceasta: Ce este viața? Ei doar îți demonstrează cum a evoluat sau evoluează.