| PancuVictor1994 a întrebat:

Neata! Voi ati observat mereu ca Moise are o placere imensa in a demonta orice religie si de a anula existenta oricarei divinitati? Mai sunt si alti atei inofensivi, dar el e cel mai"bun".1.Sunteti de acord cu mine? 2.Nu ar fi mai bine ca aceasta categorie sa fie stearsa?

18 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

"Mai sunt si alti atei inofensivi"
lol
1. nu prea, mai sunt si inferno, thoth, preadulce, noname, blacksulphur...eu.lol
2.de ce sa fie stearsa? acesta e un loc "sfant"[comic], plin de amuzament, lasa-l asa!

| RAY a răspuns:

1 nu ma intereseaza ce faceti voi crestini intre voi, pentru mine el nu-i ateu si anti teist cea ce este altceva
2 nu, ador categoria asta

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

1. e cel mai usor sa-l iei pe nu in brate si 2. nu e cazul, se mai distreaza si ei

| Radu284 a răspuns:

Cred ca aceasta categorie este utila, dar ar fi frums sa mai fie o categorie, Ateism. Asta entru religie sa fie pentru intrebari "pe bune", si aia de ateism sa fie pentru intrebari de genul: "nu-i asa ca god sucks?".

| Radu284 a răspuns:

Umm, marite filozof si activist anti religie, nu tu cu gura ta ziceai "Fi linistit si nu te stresa, nimic nu este mai usor decat sa dovedesti inexistenta a ceva ce nu exista!"?

| Moisie a răspuns (pentru Radu284):

Si care e problema...e cumva greu sa constati ca ceva NU exista in relitate?
Cum crezi ca se poate dovedi inexistenta unei "trilipistelnitze"?
Pai faci click din degete ...si e ca si gata "dovedita"!

| Radu284 a răspuns (pentru Moisie):

Imi place modul elocvent prin care ai demonstrat ca dumnezeu nu exista happy

| Moisie a răspuns (pentru Radu284):

Poi asa ii demonstrez oricarui copil curios sa-L vada!
Il intreb... vrei sa-l vezi pe "trilipistelnitza"?
Daca zice da, imi fac palmele cupa, le apropii ca si cum as tine intre ele o minge... si apoi le deschid brusc si zic iacata!
Si ei ce vad?
Un nimic!
Dar tu cum demonstrezi ceva ce nici Sttinta cu posibilitatile ei extraordinare nu a putut dovedi ca exista?
Ce ar fi sa cauti in DEX ce inseamna "a exista" si dupa aceea sa vorbesti de EXISTENTA lui Dumnezeu?

| Radu284 a răspuns (pentru Moisie):

Pai cu metoda asta originala, pot sa demonstrez ca nu exista nimic:

Il intreb (pe copil): Vrei sa vezi un elefant? Daca zice da, imi fac palmele cupa, si apoi le deschid brusc si zic iacata!

BTW, de cand se ocupa stiinta cu cautarea existentei lui Dumnezeu? Cam cum ar trebui sa arate experimentul stiintific care dovedeste sau invalideaza existenta lui?

| Moisie a răspuns (pentru Radu284):

Poi daca faci asa te faci de ras... pentru ca acel copil va cauta o poza cu un elefant si iti va dovedi ca elefantii exista, dar nu si trilipistelnitza!

2 De cca 2000 de ani, adica de cand Stiinta cauta sa explice realitatea si toate fenomenele existente in realitate!
Iar daca Dumnezeu facea parte din realitate si nu din imaginar ca pina acum...fi sigur ca s-ar fi descoperit ceva care dovedeste existenta unui Dumnezeu!
Dar stii care e culmea prostiei?
Sa crezi in Dumnezeul scornit de niste sarlatani sub conducerea unui ucigas ca Saul din Tarsus, si sa speri ca acel Dumnezeu, inexistent in realitate, iti va oferii "viata vesnica"...si tine te bine... dupa ce mori si nu mai poti traii!
Hahahhahaha... ai mai vauzit vreo data ceva mai idiot decat asta?

| Radu284 a răspuns (pentru Moisie):

Deci daca stiinta nu a gasit o explicatie la ceva de 2000 ani, inseamna ca nu exista, right?

Hmm, ia sa vedem ce altceva nu mai exista:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unsolved_problems_in_physics

| Moisie a răspuns (pentru Radu284):

Ce slab esti!
Una este sa nu cunosti niste detalii dintr-o realitate cunoscuta si dovedita ca fiind existenta... si cu totul asta este sa zici ca exista ceva a carui existenta nu se manifesta nicicum, si tot o culme a prostiei este sa incerci sa explici existenta Dumnezeului unei religii inventate de niste sarlatani sub conducerea unui criminal!
Asa ca fi sigur ca daca stiinta ar descoperii existenta unei finte cu puteri supranaturale, NICIODATA nu se va putea descoperii legatura acestei fiinte cu religia crestina care a fost inventata de acei sarlatani la care m-am mai referit!

| Moisie a răspuns:

Fi linistit si nu te stresa, nimic nu este mai usor decat sa dovedesti inexistenta a ceva ce nu exista!
2 Da sunt de acord sa fie stearsa categoria religie pwntru ca este retrograda si o adevarata rusine pentru niste tineri din secolul XXI care au ajuns, datorita religiei, sa se intoarca cu fundul catre stiinte, adica sa-i faca atat de aberati incat sa nu vada si sa nu inteleaga binefacerile pe care STIINTA le-a adus omenirii, dar sa se intoarca cu fata catre obscurantism mintal si ignoranta datorita unei religii bazate pe credulitate, ignoranta si Irationalitate!

| Radu284 a răspuns (pentru Moisie):

"Fi linistit si nu te stresa, nimic nu este mai usor decat sa dovedesti inexistenta a ceva ce nu exista!"

@.@
Dovedeste-ne! Please!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pancule? incercati si vei vedea ca toata sectiunea religie cu toate ale ei se va muta la stiinta si filozofie.fiindca de acolo a plecat.dar greseala a fost ca i-am spus religie si nu; crestinism.insa ar fi fost o denumire discrimanatorie.iar noi AJUTAM, nu facem diferente.moisie ne ajuta mult in lupta lui fara rost.de departe pare cel mai credincios, incercand sa desfiinteze ceva in care nu crede.fiindca nu vrea.dar stie ca E.

| Polonic1 a răspuns:

1. Nu.
2. Nu.Eu unde o sa mai rad de teisti?
Ps. II urez succes in continuare domnului Moisie.

| sempreinvolo30 a răspuns:

El de fapt nu anuleaza nici o divinitate, se anuleaza pe el insusi deoarece sustine orbeste niste teorii in ceata.
Categoria este la locul ei, tipul este pus in locul gresit.Cum zicea Radu, el tebuie sa discute in categoria celor fara dumnezeu, categoria teoriilor si a tot ce nu are dovada. Ceea ce uitati ca exista multi oameni de stiinta care sustin ca Dumnezeu exista.Nu v-ati intrebat de ce?
http://www.ziare.com/......eu-1264697
Apoi este o adevarata rusine sa crezi ca ai aparut din intimplare,de parca toate lucrurile care exista in jurul nostru au aparut singur.
probabil pentru atei si calculatorul la care scriu acum tot singur a aparut:)
Apoi nu religia se bazeaza pe credulitate ci pe credinta adica a crede in ceva ce nu poate fii vazut dar exista dovezi, pe cand ateismul chiar are ca origine credulitatea, a crede in niste teorii fara dovezi... Oamenii de stiinta in loc sa se concentreze in a rezolva problemele lumii cum ar fi saracia, bolile, lipsa munii...isi pierd timpul in a demonstra ceva ce nu va fi niciodata demonstrat,iar cand se va intampla asta moisie va intelege ca si-a ratat viata
De aceea eu propun pentru toti credinciosii,in loc sa fie stearsa aceasta categorie,sa il stergem pe el, nimeni sa nu ii mai raspunda, deoarece nu crede in Biblie si nici in Dumnezeu, atunci LOCUL LUI NU ESTE IN ACEASTA CATEGORIE, avand in vedere ca ii ataca pe toti credinciosii din aceasta categorie

| Striker14 a răspuns:

1. Nu il cunosc pe "Moise"laughing 2. De acord 100%, astia fac praf orice religie, daca esti ateu (cazul meu) si vrei sa afli ceva, iti faci pareri rele fata de religii.