| Vladi4ok a întrebat:

Noroc TPU! Doresc sa-mi dati rugaciuni puternice.De exemplutongueentru sanatate, Pentru ce doriti. Va rog.

13 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Rugaciunea este metoda omului de a vorbi cu Dumnezeu.
Tu cand vorbesti cu oamenii le spui poezii?
Asa e si cu Dumnezeu fiecare trebuie sa spuna ce simte, ce are in inima si gand, atunci te asculta Dumnezeu nu cand ii tocesti versuri scrise de altii.
Pentru ca si in Biblie spune sa NU bolborosim ACELEASI VORBE ca si paganii.
Care e diferenta dintre voi si pagani?

aaa daca esti asa crestin, ar trebui sa stii ca nu exista noroc, ci doar Voia lui Dumnezeu!

| William a răspuns:

In primul rand sa nu mai spui niciodata ''noroc'', uite de ce http://www.sfaturiortodoxe.ro/_noroc.htm si daca vrei o rugaciune puternica sugerez Pravila de rugăciune Bogorodicinaia! (adică citirea de 150 de ori a cântării aduse din ceruri de către aranghelul Gavril ca închinăciune Preasfintei Fecioare Maria, Născătoare de Dumnezeu)

,, Născătoare de Dumnezeu Fecioară, bucură-te! Ceea ce ești plină de har, Marie, Domnul este cu Tine. Binecuvântată ești Tu între femei și binecuvântat este rodul păntecelui Tău, că ai născut pre Mântuitorul sufletelor noastre". pentru mai multe detalii http://cristianstavriu.wordpress.com/......dicinaia/. Cat despre sanatate... parintele Arsenie Boca ne invata sa ne rugam lui Dumnezeu sa ne pedepseasca in viata asta pentru pacatele noastre pentru ca in viata vesnica pedeapsa este foarte grea. Iti sugerez sa te rogi pentru iertarea pacatelor si seara dupa ce spui toate rugaciunile multumeste-I lui Dumnezeu pentru tot ce ti-a dat in acea zi, dupa aceea spune ''Sfinte ingere, pazitorul vietii mele roaga-te lui Hristos Dumnezeu pentru mine pacatosul''. Era sa uit, roaga-te si pentru cei dragi tie ( fericire, iertarea pacatelor si ce crezi tu ca au ei nevoie). Daca chiar vrei sa te rogi si ai timp sa imi zici ca iti dau cateva rugaciuni.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cu cea mai mare placere happy

Pace tie big grin

Răspuns utilizator avertizat
| ateuNEGATIV a răspuns:

Mai bine siar da mai multa minte sa gandesti rational si multi banii ca sanatatea si-o faci singur cu cersetatoria divina eu nu cred in ea

| temugin a răspuns:

Poti sa spui orice rugaciune, nu conteaza care, atata timp cat o spui din suflet si simti ce spui.
Nu exista rugaciuni tari si rugaciuni de alt fel! toate sunt la fel!

| victor333 a răspuns:

Cel mai bine te duci direct la sursa la biserica mai aprinzi si o lumanare asa mi se pare normal

| Funions a răspuns:

Rugăciune pentru sănătate şi vindecare

Doamne Dumnezeule,
Ştiu că Tu m-ai creat în perfecţiune după chipul şi asemănarea Ta. Vă rog, pe Tine, pe Sfântul Duh şi pe Arhanghelul Rafael, să mă ajutaţi să cunosc şi să trăiesc această stare de sănătate în trupul meu material. Doresc să elimin orice gânduri şi comportament care au creat iluzia de boală şi durere. Ştiu că tu eşti omniprezent, deci Tu exişti în fiecare celulă a trupului meu. Te rog, ajută-mă să simt iubirea Ta în trupul meu material, ca să ca să pot şti că mă legeni chiar acum în sfintele tale braţe. Amin.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Funions):

Tu esti perfecta?

| William a răspuns (pentru Funions):

''Ştiu că Tu m-ai creat în perfecţiune'' ce modest esti laughing

| Funions a răspuns:

Doamne, iti sunt recunoscator ca m-ai umplut de energie vindecatoare!
Iti multumesc ca mi-ai incarcat organismul cu vitalitatea Ta! Simt energia Cosmica strabatand fiecare celula a trupului meu!
Sunt constient de prezenta Ta vindecatoare inlauntrul meu. TU imi umpli sufletul si ma eliberezi. Te voi rasplati iubindu-ma asa cum ma iubesti Tu. Multumesc!
AMIN

| cool1 a răspuns:

"Iata, Doamne, Tu si eu. Uita-te la mine ce-am ajuns, ce-a mai ramas din zidirea Ta. Uita-te si ma plange, ca eu singur nu ma pot plange. Eu nu te mai inteleg si nu te mai voiesc, eu am o alta viata, care imi pare mai interesanta si mai atragatoare. Du-te de la mine, ca sunt om pacatos. Niciodata nu te-am iubit si nu te-am ascultat. Stiu ca esti aici, dar nu te simt si nu te recunosc. Tu insa nu te departa, asteapta pana ma scol, ajuta-ma Tu sa ma scol, ca Tu m-ai zidit si poti cu mine toate cate voiesti. Nu ma lepada de la fata Ta si Duhul Tau cel Sfant nu-L lua de la mine. Ca, iata, n-am mai ramas decat numai Tu si eu. Numai noi amandoi am ramas. Sa nu Te scarbeasca pacatele mele si sa te duci. Ramai cu mine, chiar daca nu te vad, chiar daca nu te simt, chiar daca nu te ascult. Chiar si atunci cand nu voi mai vrea sa ramai, Tu sa ramai. Ca Tu esti cel care ne dai viata si care din moarte iarasi ne vei ridica, si fara Tine suntem nimic, Doamne. Si Tie, Bunule, dupa cum putem, toti slava inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin".

| Kattran a răspuns:

Eu cred ca mai bine prin rugaciune transmiti lui D-zeu ce simti tu de ce ai nevoie ce te doare...si asa dumnezeu te va ajuta stiind exact de ce ai tu nevoie ...parerea mea sper sa iti fiu de ajutor