| Narfundo a întrebat:

Nu haina face pe om {in mod obisnuit"} ci omul pe haina! Ce intelegi din asta?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Haina pune in valoare personalitatea omului.Iti poti face o impresie inca de la primul contact vizual dupa felul in care este imbracata persoana pe care o ai in fata.Pentru mine conteaza modul in care cineva vorbeste, cum se imbraca.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru the2k):

Daca citeai tot raspunsul mei vedeai ca am specificat si de felul cum vorbeste.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Mental, haina face pe om una e sa umbli in haine de 2 lei alta e sa porti haine scumpe, hainele isi da valoare, un inalt in societate, esti bine vazut in societate

| Narfundo explică:

Daca tot am pus intrebarea la religie" nimeni nu s-a gandit ca Dumnezeu este asemanator cu comparatia mea?

| EmaS a răspuns (pentru Narfundo):

Ai dreptate! Dumnezeu nu se uita la exterior ci la inima!

| bogdan1004 a răspuns:

Adica degeaba ai bani si haine de firma si sa fi un cretin, dar poti fi sarac, cu haine rupte si sa fi un om adevarat(nu furi, cinstit, bun la suflet)

| DiabolikDy a răspuns:

Ca nu conteaza cum te imbraci daca nu sti cum sa vorbesti si ce anume sa vorbesti happy poti sa fi prost, dar imbracat bine ce ar conta acest lucru happy

| mike12 a răspuns:

Conteaza cum esti pe dinaumtru nu pe dinafara