| Moisie a întrebat:

Nu vi se pare o mare o mare batjocura la adresa lui Dumnezeu, faptul ca in bisericile crestine, sa fie slavit ca Dumnezeu, tocmai acel fals Christos(adica cel ne-uns, asta desi exista un uns dar pe care crestinii nu-l recunosc)acel fals Christos care singur se recunoaste ca fiind Lucifer, si sef al Cheilor Mortii si Seful Iadului?(vezi Apocalipsa 1:17-18)
Credeti ca adevaratul Dumnezeu va va ierta o asemenea ratacire?

Oare care guvern isi asuma raspunderea si plata pentru faptul ca milioane de tineri din Romania si aiurea, sunt indepartati de Dumnezeu in scoli si aruncati in bratele acelui Luciferul care a inviat din morti, si mantuieste oamenii doar prin Moarte, adica rupandu-i brutal de viata si de problemele ei?

8 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Esti necrestin dar calomniezi CRESTINISMUL.
Din ce religie intoleranta spuneai ca faci parte?

| Moisie explică (pentru milan9):

Pai cum sa-mi bat joc de crestinism daca spun un adevar?
Sau nmu "Christosul" vostru a fost slavit timp de peste 1000 de ani cu numele de Lucifer?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceleasi intrebari, aceeasi ura fata de crestinism, aceleasi texte expirate deja.Moisie nu te-ai saturat?

Ai studiat macar serios Biblia si ai citit opinia Sf.Parinti?

| unprietenaproape a răspuns:

Imi vine sa rad. Te-am facut prost fara sa citesc textul dar nu imi schimb parerea. Acum ca l-am citit observ ca jignesti religia noastra. Desi nu sunt prea credincioasa, eu cred ca gresesti. Dar asta este doar parerea ta si nu a majoritatii care nu gandeste ca tine. Nu exista doar o singura religie asa ca omul e liber sa aleaga in cine sa creada. Te-ai nascut intr-o tara in care oamenii il recunosc pe Iisus dar nu iti impune nimeni sa faci si tu asta. Nu am citit Biblia dar oamenii in general se roaga lui D-zeu, daca acel D-zeu este de fapt Iisus sau nu, nimeni nu are de unde sa stie, poate asta o sa descoperim atunci cand vom ajunge dincolo. Ai putea macar sa nu vb atat de urat despre ceva ce habar nu ai. Ai primit cadouri de Craciun? Ce faci de Paste

| unknøwn a răspuns:

Discuţii pe baza Albei ca zăpada când se fac? Nu de alta, dar sunt mai interesante.

Nu văd nici-o legătură între dumnezeu şi religie.

| Moisie explică (pentru unknøwn):

Daca nu vezi legatura asta inseamna ca nu exista religii!
Religie (re ligo) inseamna ceva ce ar trebui sa re-lege oamenii de Dumnezeu, iar daca aceasta re legare nu exista, inseamna ca acea religie nu este religie ci doar o excrocherie.

| AlexandruTeodor a răspuns:

OFF: Aveti mai multe biserici decat spitale/scoli si tot de asta va plangeti, hah?
ON : Lamureste-ne si pe noi "pacatosi" ce este acest "fals Christos", si de ce nu-l vrei in biserica daca vrei sa-ti raspundem... Trebuia sa pui la Discutii din moment ce nu e o intrebare.

| Moisie explică (pentru AlexandruTeodor):

Si care e problema ta?
Nu ai inteles care este intrebarea, desi ea se termina ijntotdeauna cu semnul intrebarii?