| Moisie a întrebat:

Oare nu va este frica sa fiti crestini?
Sau nu constientizati pericolul care il ascunde credinta voastra?
Ma refer la faptul ca va vindeti sufletul pentru o "viata vesnica" falsului Christos slavit ca Lucifer in toate bisericile crestine, cel care se lauda in Apoc 1:18 ca este seful Iadului, si care va promite viata vesnica in Imparatia sa care este Iadul?
Oare merita sa renuntati la viata pamanteasca ca sa va petreceti vesnicia in... IAD?

11 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Deschide ochii cand citesti Biblia si dupa imi spui tu mie unde imi petrec vesnicia.
Sanatate!

| Moisie explică (pentru 4b):

In Biblie nu scrie nimic despre unde iti petreci TU vesnicia, pentru simplul motiv ca Biblia nu este adresata crestinilor pentru ca ea este o scriptura FURATA de la religia mozaica, asa ca ea nu se adrseaza nici unui crestin! Deci nici tie! Ci doar acelora care au facut Legamantul cu Dumnezeu!

| Vlach a răspuns:

Tu esti ateu?

| Moisie explică (pentru Vlach):

Nu! Ateii nu cred in Dumnezeu. Eu cred!
Eu cred ca si OMUL cu CONSTIINTA este un Dumnezeu!
Si afirmatia asta o pot sustine cu versete din Biblie!

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Nu ne este frica sa fim crestini deoarece este doar un titlu. Adica daca ai facut baie cand erai mic cu apa,, sfintita" nu inseamna ca iti vinzi sufletul. Nu exista vreun pericol, dar nici un beneficiu nu exista. Daca suntem crestini (ceea ce este doar un titlu) nu inseamna ca facem ceva incorect.

| Moisie explică (pentru CatelusaCuParulCret):

A fi crestin nu este doar un titlu, ci este constientizarea apartenentei de o religie diabolica si o biserica care il slaveste ca Dumnezeu pe Lucifer.
Asa ca eu nu ma refeream la cei care au fost imbaiati cu apa si vorbe mincinoase cand au fost bebelusi, ci la cei pentru care credinta in falsul Christos numit si Lucifer, este unul din motivele centrale ale existentei lor.
In general oile nu fac lucruri incorecte, desi cele cu aspect uman isi tradeaza conditia umana, si anume ca Dumnezeu le-a daruit cu atribute specific umane, iar ei se transforma singur si inconstient in niste oi fricoase si lipsite de CONSTIINTA, ceea ce este o tradare a conditiei umane.

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Moisie):

Mda. Dar acum crestinii nici nu mai trec pe la biserica. Au facut doar baie intr-un lighean si punct laughing

| Moisie explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Inseamna ca aia sunt crestini destepti!

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru Moisie):

Important e sa crezi in Dumnezeu. Isus a fost fiul lui...nu a fost, nu trebuie sa ne batem capul degeaba. Mai ales tu. Nu mai pune intrebari de genul, devii exagerat

| Moisie explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Important este sa STII si nu sa crezi totul a proasta, si idiotenie este atunci cand iti randuiesti viata dupa credinta a proasta, asa ca nu e "pe degeaba".
Daca ai stii in loc sa crezi, atunci ai stii si ca religia si biserica crestina NU pornesc de la Dumnezeu si nici de la Isus, ci de la Imparatii si politicienii imperiului roman care au inventat religia crestina ca un instrument politic de prostire, control si belire a maselor. Asa ca daca religia crestina NU a pornit de la Dumnezeu, in cine sa crezi?
Daca crestinismul nu are niciun Dumnezeu, atunci al cui fiu a fost Isus?
Nu cumva al soldatului roman Iulius Abdes Pandira?

| Moisie explică (pentru CatelusaCuParulCret):

Nu-ti bate tu capul despre persoana mea ci mai bine vezi-ti tu de viata ta!