| Xtra a întrebat:

O intrebare pentru credinciosi. Daca am repetat un pacat de mai multe ori si l-am regretat de fiecare data dar apoi am incercat sa nu-l mai repet si l-am repetat atunci mai poate fi iertat de Dumnezeu sau e prea tarziu? (Este vorba despre o repetare desa a pacatului).

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Pot fi recidive, dar e important sa fie practicat tot mai rar și apoi deloc. Dacă e practicat tot mai des, acolo nu e vorba de căință sincera.

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Autosatisfa-te linistit in continuare, "pacatul" e doar o notiune inventata de crestini. Nici nu te pedepseste nici nu te iarta vreun spiridus.

| Clorox a răspuns:

A te masturba nu e pacat! Fii deschis la cap, distreaza-te toata viata, nu sta dupa prostiile de genul! Nu ai timp!

| Cliar a răspuns:

A fost un pacat din ce punct de vedere? Religios? Daca tu te-ai simtit bine in timp ce ai facut acel lucru de ce trebuie sa il consideri "rau" si un "pacat"? Este cumva pacat sa iti faci o placere si sa te bucuri de viata? Ce e cu adevarat pacat este ca e plin de oameni ca tine care se abtin de la a trai viata pe pretextul ca nu pot ca e "pacat"/"rau"

| Mașka98 a răspuns:

Dacă te caiesti sincer si depui în continuare eforturi să nu păcătuiești, desigur că Dumnezeu de iartă.(Psalmul 30:4)

Întrebări recente