| mentholinks a întrebat:

O singura intrebare pe care i-ati adresa-o lui dumnezeu, care ar fi? Presupunand ca exista.

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu as pune nici o întrebare. Toate răspunsurile le găsesc în Biblie.

| RAY a răspuns:

Cum a putut aparea din nimic? cum a creat totul din nimic?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce mananca

Răspuns utilizator avertizat
| FaraNume1245 a răspuns:

Nimic.

| MeForeverAlone a răspuns:

Dacă Dumnezeu într-adevăr există, l-aș întreba de ce l-a lăsat pe Lucifer ( diavolul) liber în lume să ne distrugă nouă viețile.

Răspuns utilizator avertizat
| MeForeverAlone a răspuns (pentru RobertG101):

Si eu vin dintr-o familie de penticostali, așa că știu deja toate prostiile.
Dar în Biblie spune și că la finalul Apocalipsei îl va închide pe diavol și pe toți îngerii lui. Dar de ce atunci? De ce nu acum? Dacă spune că ne iubește atât de mult încât l-a dat pe fiul său să moară pentru noi, de ce îl lasă pe diavol să ne distrugă viețile și nu îl închide acolo unde îi este locul?
În schimb îl lasă liber pe pământ, cine știe încă câte milioane de ani...și promisiunea lui că va veni răpirea, sau Apocalipsa, sau sfârșitul lumii parcă le-a uitat. Noi doar să credem ca proștii în toate prostiile, să fim buni și să ne lăsăm călcați în picioare, să iertăm mereu și mereu și dacă nu facem asta ne trimite în iad. Da, ce să spun, frumos Dumnezeu. Zice că avem dreptul să alegem, dar dacă nu facem ce zice el ne aruncă în iad, ne dă,, pedeapsa veșnică". Nu ți se pare puțin cam sadic? Pedeapsă veșnică? Ce tată ar face așa ceva copiilor lui? Tu, dacă ai avea copii și ți-ar greși mult, oricât de mult ți-ar greși, i-ai lăsa să ardă pe vecie?
Asta nu mi se pare drept la alegere, mi se pare mai degrabă amenințare cu moartea... judecă și tu dacă am dreptate sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| MeForeverAlone a răspuns (pentru RobertG101):

Da, cred că știu. Se zice că dacă îl hulești pe Duhul Sfânt Dumnezeu nu te va ierta niciodată, și vei ajunge direct în iad.
Dar e o prostie, după părerea mea.

| SuNaM a răspuns:

Daca mai e mult pana vine, ca s-au inmultit prostii prea mult!

| Grox999 a răspuns:

De ce nu pui capat relelor de pe lumea asta? Si daca e satan de vina, de ce nu scapi de el?

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Grox999):

Mi-am găsit perechea laughing laughing laughing

| Clorox a răspuns (pentru Grox999):

Nu se poate, unde este lumina trebuie sa fie si intuneric, la fel si cu binele si raul!