| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Oare Biblia a fost lasata de Dumnezeu pentru suflet? Si se face referire la viata vesnica, la suflet?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare intelege ceva din Biblie nu toti avem aceeasi parere

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Bine eu rămân cu părerile mele și întreb și alte persoane dacă este așa.

| XxTerrorxX1 a răspuns:

Conteaza, tu crezi asta, noi credeam altceva, nu toti oamenii gandesc la fel

| dani145 a răspuns:

Intr-un fel da, BIBLIA e cuvantul Lui DUMNEZEU, e invatatura pe care ne-a lasat-o. Da in evanghelie se face intr-adevar referire la viata vesnica( dar sa nu uitam ca exista si iad). Intelegi? Oricum daca te pasioneaza asa mult poti so citesti(daca ti se pare ca-i prea lunga atunci citeste macar doar NOUL TESTAMENT). Apropo tu esti cumva ateu si vrei sa te convertesti?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru dani145):

Am fost necredincios, nu credeam, dar mam întors la credință, și dacă nu este adevarat am de murit n-am pierdut nimic, și dacă este asta e, dar am impresia că este adevărat nu știu de ce am impresia asta, știinta n-a descoperit tot universul, cum pot spune cum a fost creeat daca nul cunosc, sincer, iți spune știința milioanele de anii lumină în univers? Și cum poate să spună cum a fost creat dacă nul cunoaște? so rămân pe Creația din Biblie, fiecare este liber să facă ce vrea.

| dani145 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Aha, acum am inteles de ce pui intrebari de astea. Dar d ce nu vorbesti cu un preot daca ai asa multe de intrebat?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru dani145):

Pai nu sunt in țară și nu vreau altă religie decât cea Ortodoxă. Și nu am timp să merg in alt Oraș, imi este mai ușor online, și poate va intra vreun preot și va răspunde dar mai am de așteptat.