| Dorugar a întrebat:

Oare care este Dumnezeul crestinilor pentru ca in Biblie nu scrie absolut nimic despre Dominus Deus care este Dumnezeul religiei crestine si al bisericii crestine?
Nu cumva pentru faptul ca noi crestinii nu avem niciun Dumnezeu si ca am furat zeitatile unei alte religii?
Am spus zeitati si nu Dumnezei, pentru ca Yahwe s-a dovedit a fi o zeitate atunci cand dupa legamantul cu Abraham a mancat un vitel si 80 de turte, iar cine mananca trebuie sa si digere, si evident ca a rezultat al digestiei, iar un Dumnezeu nu manca pentru ca este un camp mental / spiritual superior

24 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

De aceea imi place budismul.

| Dorugar explică (pentru Miauti):

Apreciez asta!
Budismul nu este neaparat o religie in sensul religiilor monoteiste ci este o Cale personala catre Iluminare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eheii,un om de la mine din sat manca mai mult. Dumnezeu sa-l ierte ca muri intr-un grav accident de masina si el si sotia si copilul inca nenascut.da...ai spus; NOI CRESTINII? am furat? sa-mi fie cu iertare frate crestine da eu nu am furat nimic.doar mi-am deschis inima si mintea. Dumnezeu a intrat singur.

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Foarte rau ca este ca nu constientizezi faptul ca Dumnezeu era in tine sub forma de Constiinta si Ratiune si inainte de a-ti deschide inima pentru cea mai diabolica si criminala institutie din istoria umanitatii!
Dar asta patesc toti manelistii care isi randuiesc viata dupa ce spun preotii pe care Isus ii spurca pe unde ii apuca si nu dupa Invataturile lui Isus si Legile acelui Dumnezeu care locuieste in fiecare din noi sub forma de CONSTIINTA (vezi 1 Corinteni 3; 16) si al carui Duh Sfant este Ratiunea.
Pacat ca tocmai acum la batrinete ai ratacit calea si ti-ai deschis inima si mintea Satanei care iti cere sa crezi si sa nu rationezi!

| Adrianetc a răspuns:

Esti asa o minte ratacita ca nici nu meriti sa-ti raspuna cineva la intrebare.habar nu ai de nimic

| RAY a răspuns (pentru Adrianetc):

Ai dreptate, va arde in infern pe veci ca gandeste asa e sa fi prost e o normalitate sa fi inteligent e o anormalitate

| Adrianetc a răspuns (pentru RAY):

Mai mult va arde in focul vesnic pentru ca stie ca trebuie sa se pocaiasca de pacate si de vicii, ca trebuie sa fie mantuit, si totusi nu face nimic.

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns (pentru Adrianetc):

Dacă vii cu acuzaţii neargumentate nu vei fi luat niciodată în serios şi te vei face de râs, ca de exemplu acum.

Pentru Dorugar: Atâţia oameni, atâţia zei. atâţia creştini, atâţia Dumnezei. Dacă mă înţelegi.

| Dorugar explică (pentru Adrianetc):

Ai dreptate! Dar totusi ma stric de ras cand vad ca altii ca tine sunt si mai nestiutori, pentru ca daca ai STII nu ai avea nevoie sa crezi!
Iar tu esti credincioasa, adica Nestiutoare!

| Dorugar explică (pentru Adrianetc):

Ceeeee? Ma crezi curva sau criminal?
Ptr ca numai curvele si talharii trebuie sa se pocaiasca ca sa le ierte Dracu (pe care ei il numesc Dumnezeu), pacatele!
Decat sa ma pocaiesc intru Lucifer=Satana=Christos si sa ajung in Imparatia lui Christos care este IADUL, mai bine ma duc la bordel ca sa fericesc niste viitoare pocaite!

| Adrianetc a răspuns (pentru Dorugar):

Faci cum doresti

| RAY a răspuns (pentru Adrianetc):

Adraine sa ne rugam pentru sufletul lui inca nu-i pierdut

| Adrianetc a răspuns (pentru Dorugar):

O sa regreti ca ai spus asta.

| Adrianetc a răspuns (pentru RAY):

Ba asta, ai vorbit destul, gata.

| RAY a răspuns (pentru Dorugar):

Crezi ca prostia e o lauda pentru uni? ca uni se lauda cu ea?

| RAY a răspuns (pentru Adrianetc):

Deja il visezi arzand nu-i asa?

| Adrianetc a răspuns (pentru YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman):

Ce-a mai buna dovada este Biblia, daca crezi sau nu, este alegerea ta

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns (pentru Adrianetc):

Încrederea ta oarbă în rasa umană e incredibilă când vine vorba în a lua ca adevăr tot ce scrie într-o carte antică scrisă de sute de OAMENI, nu îngeri, nu Dumnezeu. Dacă ai aşa mare încredere, de ce mai ai broască şi lacăt la uşa de la intrare? Ai încredere în Dumnezeu! el te va proteja de primejdii!

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Adrianetc):

Lumineaza-ne, noul nostru Iisus Hristos...

Dar totusi, unde sa te pupam intai ca sa ne raspunzi la aceasta intrebare?

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Adrianetc):

Ma gandesc sa-mi public propria carte. Cumperi? big grin Daca stiu ca am 500.000 cumparatori, imediat o scot! Voi scrie 6 carti, in 6 limbi, fiecare din ele pe 6 capitole.

| Dorugar explică (pentru Adrianetc):

Eu fac ce doresc pentru ca fac intotdeauna ceea ce imi dicteaza Dumnezeul din mine care este CONSTIINTA mea!

| Dorugar explică (pentru Adrianetc):

Ceeeee? Cum sa fie Biblia "o dovada" daca nici Dumnezeu si nici macar Fiul Sau nu ne recomanda sa o urmam?
Ce dovada poate fi un text scris de oameni, furat de la o alta religie, text care prin interventii marsavite a fost pus sa serveasca minciunii numite crestinism?

| Adrianetc a răspuns (pentru Dorugar):

Tu esti posedat?

| Dorugar explică (pentru Adrianetc):

Da! Dar nu de satana asa cum esti tu, ci sunt posedat de dorinta de a STII si a cunoaste cat mai multe!
Si zau ca ma simt bine asa!