| Loominaty a întrebat:

Oare ce au musulmanii cu noi? http://www.hotnews.ro/......-allah.htm

Răspuns Câştigător
| AnniaAKN a răspuns:

E o confruntare între religii, vor să dovedească că religia musulmana e cea adevărată, nu suportă anumite lucruri și pretind că Biblia noastră e o distorsionare a Coranului.
Unul dintre scopurile lor ar fi ca toți oamenii să se convertească la islam.Tot ce-am citit din acel Coran m-a ingrozit, ei urmează cu strictețe tot ce scrie acolo, din cauza acelei cărți nu o să fie niciodată pace.

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nimic. Doar ca trebuie' sa omoare toti aia de alta credinta. Magic, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Iluminati. Pai ce ma voi acceptati? Mergeti cu reptilienii peste ei. Eu vin cu crestinii. Dotez cateva babe cu mitraliera, le culeg de prin biserica, si ala e. HAI CU MINE! (Imi cer scuze crestinilor laughing era o gluma)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce religia dezbina relatiile interumane?

| Alcyon a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o sa citesti putina istorie, o sa vezi ca problema nu e religia, ci faptul ca anumite state s-au bagat peste alte tari. Cand vine cineva in ograda ta, il dai afara, nu? E o prostie sa rezumi totul la religie, fara sa incerci sa intelegi despre ce e vorba de fapt. Franta tine discursuri ipocrite despre democratie, cand ea insasi e un fel de Poarta.
http://www.siliconafrica.com/france-colonial-tax/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alcyon):

Nu ma refeream la incidentul din Franta.Am citit articolul.In general religia nu-i uneste pe oameni ci din contra, creeaza conflicte. Timp de doua secole crestinatate au luptat impotriva islamului in cruciade.Catolicii si protestantii s-au infruntat in Razboiul de Treizeci de ani. Evreii si musulmanii se urasc reciproc si in prezent.Concluzia? Religia nu a adus pace si unitate in lume.Asta am vrut sa spun.

| Prezidentul a răspuns:

Nu are nimeni cu tine. Te uiti prea mult la stiri.

| Loominaty explică (pentru Prezidentul):

Se vede ca esti campion.

| Prezidentul a răspuns (pentru Loominaty):

Te-ai simtit ofensat de raspunsul meu realist? Exista persoane credincioase indoctrinate si persoane care se afla in limitele normale. Teroristii care au dat atacul de pe 7 ianuare erau cu siguranta extremisti. Acum depinde unde te situezi tu, daca continui sa crezi ca ("toti") musulmanii au ceva cu noi (crestinii).

| Loominaty explică (pentru Prezidentul):

Doar de raspunsul tau superficial, dat la o intrebare digerata pe jumatate, tipic campionilor. Macar bine ca iti creste numarul de raspunsuri happy

| Lagorúthon a răspuns:

Si se pare ca religia e o adevarata crima.