| anonim_4396 a întrebat:

Poate fi o femeie care a facut un avort la viata ei o "buna crestina", sau cel putin un sfert dintre femeile romane sunt "rele crestine"?
:(
*Sursa*: http://www.hotnews.ro/......tional.htm

10 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Dar mă amuză când e vorba de un avort mereu femeia e aia vinovată, niciodată tipul care a lăsat-o însărcinată. Gândiți de parcă și-a băgat singură sperma în vagin și după s-a răzgândit că nu mai vrea un copil. Vina pentru un avort este a ambilor parteneri și eventual și a familie acestora. Și de ce n-ar putea să fie o bună creștină? Dacă de exemplu ai făcut un avort în adoleșcență și peste ani regreți că n-ai fost informată și că n-ai știut cu ce se mănâncă sexul și totuși ai făcut.

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

Mah, ce-i drept e drept: un sfert din femeile din Romania au regretat cel putin o data in viata ca si-au bagat sperma in vagin! laughing
De aia sexul orar e mai sanatos, parerea mea! Ca sa nu mai dea femeile alea vina (si) pe noi!

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai putea să-i faci prietenei tale un oral să te asigur că n-o să aibă parte de o sarcină nedorităhee hee.

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

"Prietena" mea nu a facut si nu face avort... dimpotriva!
De-aia nu am eu parte eu de sex oral, am nimerit trei-sfertu-rimea gresita a populatiei rolling on the floor

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cine a zis că tu ar trebui să ai parte de sex oral? Tu ar trebui să-i faci ei ca să nu rămână însărcinată cu sperma ta.batting eyelashes Deci noroc, ai ales sfertul potrivit care te-a scăpat de oral.

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

rolling on the floor rolling on the floor
Da, fiecare cu ce-l doare!

| justitiarul a răspuns:

Poate fi o buna crestina, bineinteles.
Sunt femei care descopera in timpul sarcinii ca fatul sufera de o boala genetica. Ce sa faca?

| valiion a răspuns:

Nu poate fi si nici nu trebuie sa fie!
Cel mai bine este sa ramai o femeie normala care stie in viata ce vrea si mai ales ceea ce trebuie sa stie!

| 4b a răspuns:

Avortul ti-l asumi pe propria raspundere; daca, din diverse motive ai recurs la acest lucru, cu ajutor de la Cel care nu te paraseste niciodata, poti devenii o persoana mai bunahappy
Insa inainte sa ajungi la avort, ar trebui sa casti frate bine ochii in viata, pentru ca nu se stie cand o patestisad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hoo, tanti (nene?) nu te ambala asa tare! Daca este un cadou nedorit de la Dumnezeu, sa il dea altuia in dar, nu sa-l omoare! Sunt destule familii ce nu pot face copii si ar adopta cu drag unul nedorit de pupaza de ma-sa!