| AvalohAlyn a întrebat:

Oare ce e după moarte? Mai exista "ceva"? Sau se sfârșește totul?sad
Cat mi-aș dori sa existe un alt tărâm, o alta dimensiune unde sa ne ducem cu toții.

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Mai exista.

| Algo098 a răspuns:

Dupa parerea mea si nu numai, dupa moarte nu mai e nimic si se sfarsete tot. E normal sa fie asa, deoarece omul nu e cine stie ce forma de existenta deosebita si cu viata infinita mai mare decat a Pamantului sau a Soarelui. In povesti merge sa spui orice, nu degeaba se zice "Laudă-mă, gură, că ţi-oi da friptură!". Cine scrie povestile nu le scrie degeaba. Are un avantaj.

| Theo94 a răspuns:

Nu e nimic cred, dar sper sa nu fie asa.