| Sportacus123 a întrebat:

Oare ce s-ar întâmpla dacă pentru o zi nimeni n-ar mai crede în Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| OneReason a răspuns:

O scădere bruscă a credinței în Dumnezeu ar putea conduce la o schimbare dramatică în cultură și societate. Riturile religioase, tradițiile și instituțiile religioase ar putea avea dificultăți în a-și menține influența și relevanța.

Religiile joacă adesea un rol central în comunitate și în relațiile interpersonale. Pierderea credinței ar putea influența modul în care oamenii interacționează între ei și în care se formează și se mențin comunitățile.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar intra biserica în panica

| lpavel a răspuns:

Cam nimic deoarece oamenilor le este frica si de lege nu numai de Dumnezeu! (cei care cred)