| liviu34 a întrebat:

Oare cum pot sa scap de gandurile rele despre Sfintii, Maica Domnului si Mantuitoru?

Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

Cred ca toti care dorim sa ne apropiem de Dumnezeu ajungem sa ne confruntam cu aceasta lupta diavoleasca. Aceste ganduri apar cand ajungi sa te apropii de Dumnezeu mai mult decat de obicei iar diavolul se alarmeaza si te ataca. Aceste atacuri nu ar trebui sa te sperie ci sa te bucure ca sunt semne clare ca esti pe drumul cel bun. Multumeste-I lui Dumnezeu ca te-a ajuntat sa te apropii mai mult de el si roaga-L sa-ti dea puterea sa continui si sa razbati si aceste ispite care vin sa te impiedica in drumul tau spre Dumnezeu. Atat pot sa-ti spun, bucura-te!

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Trebuie sa te rogi mai des, sa citesti din Biblie sa tii post.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorul5 a răspuns:

Eventual cu o carte de gramatica.

| AndyIQ a răspuns:

Sa incerci sa nu te mai gandesti si sa iti gasesti alte ocupatii, incerca se te gandesti doar la lucruri frumoase ori sa mergi pe la Manastiri sau Biserici, fa ceva ce iti place si ai sa uiti.
Bafta!

| princess a răspuns:

Mai mergi si tu la biserica din cand in cand, citeste Biblia, inchina`te in fiecare seara si o a te simti mai aproape de Dumnezeu!

| Nolkyz a răspuns:

Si eu care credeam ca sunt singura laughing

| liviu34 explică (pentru Nolkyz):

Dar tu ai scapat de asa ceva?

| Nolkyz a răspuns (pentru liviu34):

Nu si nici nu ma chinui laughing

| liviu34 explică (pentru Nolkyz):

Dami idiul tau ca sa vorbim

| Nolkyz a răspuns (pentru liviu34):

Ti-am trimis mesaj pe privat

| pcris a răspuns (pentru Nolkyz):

Asta arata ca ne indoim uneori. Si isus s-a indoit parca. Nu este nimic rau in asta cred. D-zeu ne iubeste pe toti, de asta existam. happy

| FerLin a răspuns (pentru liviu34):

Cred ca toti care dorim sa ne apropiem de Dumnezeu ajungem sa ne confruntam cu aceasta lupta diavoleasca. Aceste ganduri apar cand ajungi sa te apropii de Dumnezeu mai mult decat de obicei iar diavolul se alarmeaza si te ataca. Aceste atacuri nu ar trebui sa te sperie ci sa te bucure ca sunt semne clare ca esti pe drumul cel bun. Multumeste-I lui Dumnezeu ca te-a ajuntat sa te apropii mai mult de el si roaga-L sa-ti dea puterea sa continui si sa razbati si aceste ispite care vin sa te impiedica in drumul tau spre Dumnezeu. Atat pot sa-ti spun, bucura-te!