| Dorugar a întrebat:

Oare cum se impaca credinciosii care nu accepta microcipurile, cu idea ca si Dumnezeu procedeaza la fel, si anume ca ii pandeste si ii vede cand stau pe WC si se sterg, sau ii pandeste cand fac sex?
Oare din ce cauza credinciosii nu se simt deranjati de aceasta grozavie diabolica, dar se simt deranjati de niste microcipuri cu date personale?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca in urma cu mii de ani Dumnezeu ne-a instiintat ca va aparea acest semn si ca acesta va fi pus pe mana sau pe frunte ceea ce oamenii de stiinta au cheltuit milioane de dolari ca sa ajunga la concluzia ca acesta este locul ideal pentru a fi implantat CIP-ul. http://biblia.resursecrestine.ro/apocalipsa/13

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Te-a instiintat Dumnezeu despre microcipuri?
Eu cred ca ai visat! Poate te-a instiintat vreun pitic de gradina, ca si ala vorbeste mai mult decat Dumnezeu. C are Dumnezeu sa te instiinteze fat-o, ca religia crestina nu purcede de la vreun Dumnezeu ci a pornit de la o sedinta a unor sarlatani condusi de un ucigas ca Pavel.
Asa ca nu mai bate din nou campii aiurea!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Bai desteptule ti-am dat si trimiteri, sau nu stii sa citesti?!

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Ma fata, iarasi te aia pe tine?
Unde vezi tu in acel verset ca e vorba de microcip?
De unde sa cred eu ca nu e vorba de instalatia de sunet a bisericii voastre in care se strang fostele cu... si fosti banditi?

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Deci tu esti mai rau ca un copil. Vrei sa iti dau marturia celui care a inventat microcipul?

| Ben00 a răspuns (pentru EmaS):

Cine, ma rog, a inventat microcipul?

| EmaS a răspuns (pentru Ben00):

Asculta marturia asta:http://www.radiofiladelfia.ro/......cipul.html

| HowdidIgethere a răspuns:

Unde ar trebui plasat microcipul?

| Dorugar explică (pentru HowdidIgethere):

Cred ca in curu mielului, asta ca sa stii cand pe acolo misuna balaurii din Apoca-lipsa mare

| florinmarius20 a răspuns:

Daca-i vad luminatii nu sunt probleme dar mai rau e ca-i vad si intunecatii.happy
Si eu cred un pic in Dumnezeu si nu vad o problema in microcipuri.

| EmmaShefferd a răspuns:

Incep sa imi pierd mintile! Oare ce sa fac? Vreau cv clar sa stiu si eu in ce DRACU' sa mai cred... Dumnezeu exista? dc nu se arata sa sfarseasca indoielile. Sa mor daca mai inteleg cv..am fost crescuta sa cred in El, dar din ce in ce mai mult incep sa ma intreb daca este sau nu UNDEVA acolo! I need some light!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmmaShefferd):

Si eu ma simt la fel uneori dar e o simpla faza.

| EmmaShefferd a răspuns (pentru anonim_4396):

Simpla faza.dar zau ca nu mai inteleg omenirea.Cand o sa fie si cv clar, poate asa s-ar evita multe! De multe ori ma infurii pe El pentru ca daca exista dc nu face nimic! Simple accidente sunt numite pedepse, bullshit! Oamenii oare cred ceea ce este sau ceea ce vor sa fie!? Am obosit| sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmmaShefferd):

Aici nu o sa gasesti raspuns. Dar orice ar fi tu sa fi sigura pe tine.

| Dorugar explică (pentru EmmaShefferd):

Indiferent daca ar exista un Creator, un lucru este sigur, si anume acela ca religia crestina nu are nicio legatura cu niciun Dumnezeu, pentru simplul fapt ca aceasta religie a fost creata la o masa de un criminal ca Pavel si apostolii bisericii sale diabolice, si nu a pornit de la vreun Dumnezeu, asa ca-care este Dumnezeul la care se troaga crestinii?
2 Se mai accepta faptul ca pe un copil il mai cumintesti cu aceasta minciuna si cu santajul existentei unui Dumnezeu, dar asta nu inseamna ca atunci cand ai devenit adult mai trebuie sa crezi in Mos Craciun!

| EmmaShefferd a răspuns (pentru Dorugar):

Fix asa gandesc adesea...

| Dorugar explică (pentru EmmaShefferd):

Inseamna ca gandesti corect!
Si asta este bine pentru oricine care intelege ca ajutorul nu poate veni din cer, ci chiar de la tine.
Ca doar de asta se spune ca Dumnezeu te ajuta exact atata cat te ajuti tu singur!

| strawberry03 a răspuns (pentru EmmaShefferd):

Uite, nelamurirea ta este fireasca. Trebuie sa-ti spun ca si eu m-am simtit asa, dar am rezolvat problema. Toate au un raspuns, trebuie sa stii sa cauti. Eu as putea vorbi cu tine in particular despre asta si poate te-ar ajuta. Dar cu o conditie! Nu vreau sa ma pornesti discutii ca vorbesc prostii, si alea alea. Vreau sa asculti si sa iti spun povestea mea! E dureros cand oamenii nu stiu unde sa mai caute alinare. Mi-ar placea sa discutam pe tema asta!happy