| Moisie a întrebat:

Oare din ce cauza credinciosii nu cred ca numai pe pamant sunt cateva miliarde de Dumnezei adevarati?
Si cand zic Dumnezei ma refer la adevaratii Dumnnezei, care sunt creatorii care v-au conceput din dragostea lor si v-au creat daruindu-va viata?
Ca apoi cand ati devenit oameni "maturi", parca v-a luat dracu mintile si nu va inchinati si ii slaviti pe Dumnezeii care v-au creat si v-au dat viata, apoi v-au ingrijit cu drag ca sa nu va ia Dracu, si vedem ca voi in inconstienta voastra va inchinati unor monstrii supranaturali si extraterestrii, sau va inchinati Diavolului numindu-l Dumnezeu?
E frumos si e logic sa faceti asa ceva?
De ce nu va puneti prioritati corecte in viata astfel incat sa-i socotiti Creatori pe cei care v-au creat cu adevarat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu la cine te inchini?

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

La sfantul sapun si la sfanta hartie igienica, ca fara acestea ar trebui sa umblam cu pantalonii si cu mainile "binecuvantate de Duh, bineinteles sfant!