| luciferisus a întrebat:

Oare din ce cauza Isus Christos ne minte si spune ca el este mantuitorul, cand Dumnezeu ne spune clar ca nu exista alt mantuitor decat el insusi?
Noi pe cine sa credem"
1) Pe Dumnezeu Creatorul Universului si perfectiunea intruchipata?
2) Pe Isus care a murit condamnat ca un talhar de rand?

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ti se potriveste acest username ca o manusa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti mai raspund ca esti departe.esti fiul tatalui tau? cred ca e mandru de tine.

| pesciolino a răspuns:

In primul rand te sfatuiesc sa mai rasfoiesti biblia daca nu vrei sa o citesti. Dumnezeu a avut un plan maret pana in zilele noastre.
1. El, Dumnezeu a lucrat in perioada vechiului testament,(pana la venirea fiului sau pe pamant.)
2.Venire fiului lui Dumnezeu pentru ca ori cine crede in jertfa Sa mantuitoare, sa fie iertat si sa aiba parte de fagaduintile din Cuvantul lui Dumnezeu.
3. Duhul Sfant (Mangaietorul)care l-a lasat Domnul Iisus Hristos pe pamant ca sa faca constienta lumea de pacatele lor.
Ps.citeste biblia inainte sa-ti spui parerea.

| Razvanjerrry a răspuns:

Iisus Hristos nu minte, el este mantuitorul adevarat.Si mai mult Iisus Hristos nu este diferit de Dumnezeu este acelasi lucru lui Dumnezeu. Normal, Iisus Hristos este intruparea biologica si ascetica a lui Dumnezeu. Iisus, Dumnezeu si Duhul Sfant sunt aceeasi persoana:Iisus este egal cu Dumnezeu.Caci a zis Iisus:Oare voi nu stiti ca eu sunt intr-u Tatal si Tatal intr-u mine?
Mai mult daca vrei sa vezi in rugaciunea de Duminica in cartile de rugaciuni spune:Tu esti Dumnezeu in trei fete: Tatal, Fiul si Duhul Sfant.