| Dorugar a întrebat:

Chiar credeti ca religia crestina este calea voastra catre Mantuire si catre Dumnezeu?
Pai nu chiar Dumnezeu Creatorul spune clar in Isia 43 ca NU exista alta Mantuitor decat EL insusi adica Creatorul?
Pai ce faceti? aruncati la gunoi vorbele lui Dumnezeu ca asa va invata un popa fara Dumnezeu?
Iata ca in Biblie la cap. 1 Romani 25 sunt condamnati tocmai cei care au schimbat in minciuna Adevarul lui Dumnezeu (adica au inlocuit Vechiul Testament care este Legea lui Dumnezeu cu Legea noua a unor oameni adica creaturi) si tot aici vedem ca este condamnat si faptul ca va inchinati unei creaturi ( adica unui dulgher puturos), in loc sa va inchinati Creatorului?
Nu credeti ca aceasta ratacire amarnica va va costa cam scump la un m, oment dat?

3 răspunsuri:
| Buresbista123 a răspuns:

Daca ti ceri iertare si te mantuiesti DZ te iarta de orice...

| Dorugar explică (pentru Buresbista123):

Dumnezeul meu care sunt Creatorii mei, adica asa zisi parinti (desi ei sunt Dumnezei si nu doar parinti) ma iarta intotdeauna pentru ca eu ii iubesc si ii slavesc ca pe niste Dumnezei.
Dar la cine ceri tu iertare sa fi iertat pentru ca religia ta crestina NU a purces de la Dumnezeu ci de la o banda de sarlatani condusi de niste ucigasi!
Asa ca tu care nu ai niciun Dumnezeu...ce te faci?
In concluzie, decat sa-ti pese de paiul meu. mai bine vezi-ti de barna ta, ca tu esti ratacit de-a binelea...zic eu vazand ce prostii postezi!

| Buresbista123 a răspuns (pentru Dorugar):

Dorule,e greu asa e?