| Dorugar a întrebat:

Oare din ce cauza crestinii au impresia ca Isus este Dumnezeu si Mantuitor, ...cand insusi Dumnezeu spune in Isaia 43:10 ca nu exista alt Dumnezeu si nici un alt Mantuitor decat EL insusi?
Cine minte?
Credeti ca Dumnezeu minte?
Sau poate mint crestinii?

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Caci nu este nici un alt nume in care sa capeti mantuirea nici in cer nici pe pamant nici sub pamant decat numele lui Isus.

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Cine zice asta Dumnezeu?
Hai ca ma lasi masca!

Sau o zice un idot betiv ca Ioan Luca sau Marcu care tocmai a iesit de la birt si nu stia ce spune?
Cand o sa spuna Dumnezeu una ca asta, atunci neaparat sa-mi postezi!
Pina atunci mucles ca faci praf!

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Cum nu stii? Biblia!
1Marcu 11,, Şi din ceruri s-a auzit un glas care zicea: „Tu eşti Fiul Meu preaiubit, în Tine Îmi găsesc toată plăcerea Mea."

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Era cumva pedofil ca isi cauta placerea cu fiul?
Si tu crezi asemenea baliverne? Tu nu vezi ca pute a minciuna?
De unde stii tu ca "vocea aia din cer" vine de la Dumnezeu si nu de la Dracu? (sub forma de minciuna inventata de excroci pentru a prostii lumea)
Pina nu ai dovezi clare precum ca Dumnezeu a spus asta ...totul pute a minciuna pentru cei saraci cu duhul

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Inseamna ca nu cunosti indeajuns acest cuvant!

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Care cuvant?
Pedofil?
Ai fi preferat cuvantul incest?

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Tu uiti ca Dumnezeu este sfant.El isi gaseste placerea in fiul Sau fiindca umbla in ascultare de Tatal.

| martzian a răspuns:

Isus este Dumnezeu. Da, Dumnezeu nu minte.

| Dorugar explică (pentru martzian):

Cum sa fie Isus Dumnezeu daca Dumnezeu este Yahwe, iar Isus este o creatura iesita din Mariam vecina soldatului roman Caiul Abdes Pandira?
Chiar nu ti-a frica sa faci o asemenea blasfemie si sa-L confunzi pe Creator cu o creatura nenorocita ...pe cruce?

| martzian a răspuns (pentru Dorugar):

Isus este Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca prostul care intreaba, repetadu-se la nesfarsit vorbind cu sine insusi. mintind pe cei din jur si pe sine insusi. orice pasare pre limba ei piere.da tu esti bata.nu-ti fa probleme.nu esti mort, da, nici mult nu mai ai.

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Te referi la oamenii de la tine din biserica?
Pai sa stii ca mare dreptate ai daca la ei te-ai referit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu cuprinde trei persoane: Tatal, Fiul si Duhul Sfant!

Dumnezeu CLAR nu minte! Biblia nu minte... Dumnezeu nu ar permite credinciosilor sa creada in ceva neadevarat! Nu i-ar lasa sa se piarda in minciuni!

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Arata-mi versetul din Biblie prin care Dumnezeu recunoaste acest lucru si astfel confirma CLAR afirmatia ta pe care eu o consider o minciuna gogonata!
Sper ca nu-mi vi cu dumele proaste ale unor oameni mincinosi nenorociti care lucrau cu puterile diavolului, adica cu MINCIUNI!

Răspuns utilizator avertizat
| maryand12 a răspuns:

Nu o sa dau importanta unui ateu care nici macar nu s-a documentat de crestinism!
Sunt atei care macar au citit biblia...tu insa nici Iisus nu sti sa scrii!
pentru cultura ta generala isus inseamna magar!
iar raspunsul este: Dumnezeu tatal, Duhul sfant si Dumnezeu Fiul sunt unul si acelasi!

| Dorugar explică (pentru maryand12):

Evident ca este un magar daca zici tu... pentru mine ca si om care pune pret pe cultura, Isusul tau raspundea la numele de Yehoshua si nu de Isus sau de Iisus!
Dar unde nu-i STIINTA apai musai sa fie macar credinta, ca pentru a crede nu trebuie sa stii multe, ba chiar din contra, ajunge sa nu stii nimic!

| anonim_4396 a răspuns (pentru maryand12):

Tu spui:"Dumnezeu Tatal(de ce ai scris cu "t", cand faci teorie celui ce a scris Isus), Duhul Sfant(la fel gresit cu "s") si Dumnezeu Fiul sunt unul si acelasi"
Explica-mi atunci cum se explica:
-In Facerea 1-26:"Apoi Dumnezeu a spus:sa facem om dupa chipul NOSTRU..."
-in Facere 1-27:"Dumnezeu a facut pe om dupa chipul SAU..."
Pana nu-ti aud explicatia, ciocul mic.