| soimos a întrebat:

Oare din ce cauza satana cu numele de Hitler nu este acceptat ca mantuitor, pentru ca nici Hitler nu a ucis pe nimeni cu mana lui, ba chiar iubea copiii, si a venit pe pamant sa aduca imparatia (Reichul) de 1000 de ani, pentru ca se simtea ca fiind reincarnarea lui Isus.

Crimele puse in contul lui Hitler au fost facute de oamenii sai, tot la fel cum tot oamenii bisericii lui Christos au comis crimele in numele lui Christos, "mantuind" prin moarte zeci de milioane de oameni, tot asa cum a facut-o diabolicul SS al satanei numite Hitler!

Nu vi se pare ca exista o asemanare frapanta intre Christosul care se autodenumea Lucifer, Luceafar, Stea stralucitoare a diminetii, si se lauda ca detine cheile Iadului, in Apocalipsa 1. 18, si care la fel ca Hitler a mantuit omenirea doar prin moarte, motiv pentru care cimitirele sint pline de cruci, simboluri ale "lucrarii" lui Isus?

Mai vedeti si altundeva semnele "lucrarii" sale decat in cimitire?

Nu vi se pare o nedreptate faptul ca religia crestina care a adus un rau imens omenirii nu a fost inca interzisa asa cum a fost interzis fascismul care a adus un rau mult mai mic omenirii pentru ca a durat doar 5 ani, in timp ce biserica a stapanit samavolnic si bicisnic lumea peste 1500 de ani!?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Hitler a fost o unealta a satanei.

| popavlm a răspuns:

Ba manca-l-ar nenea, tu ai ceva probleme mentale deci iti recomand cu caldura un spital pentru boli psihice... nu de alta dar toate intrebarile tale sunt doar niste inchipuiuri ale unui om bolnav...

| loundy a răspuns (pentru popavlm):

Pentru marea majoritate, si vad ca si peentru tine, daca ai o gandire diferita inseamna ca esti bolnav psihic? Omul probabil a citit mai mult, nu a crezut ce i au bagat altii in cap. Asta inseamna s fi cult nu bolnav. Daca te documentezi mult e normal sa incepi sa iti pui intrebari si sa te indoiesti de "cunoasterea comuna".
Nici eu nu sunt de acord cu interzicerea religiei, e lucru care le da oamenilor speranta e un suport spiritual. Si nu religia e problema ci biserica care intr-adevar a comis niste atrocitati de neinchipuit pe parcursul istoriei si a profitat de incultura oamenilor. Cat despre.hitler, el a avut visul sau nascut dupa ce a citit ceva filosofie, despre rasa pura. In concluzie religia va fi mereu un subiect foarte controversată

| Prunela a răspuns (pentru popavlm):

Esti chiar enervant omule

Tipa asta are tot dreptul din lume sa creada asta si are dreptate

| popavlm a răspuns (pentru Prunela):

Nu-i raspundeam ei ci lui soimos care vad ca si-a sters posturile, posturi in care tot jignea asa ca la usa cortului

| popavlm a răspuns:

Incearca totusi un medic si da-i cezarului ce-i al cezarului... toti avem cate o "goanga" dar tu ai un stup intreg...

| popavlm a răspuns:

In primul rand vorbeste frumos mai rahatule ca nu am ajuns in stadiul sa ne permitem unu cu altul si in cel de-al doilea rand iti zic ca o discutie cu tine nu are rost caci esti prea batut in cap. deci punem punct aici...