| Moisie a întrebat:

Tinand cont de faptul ca biserica lui Christos a facut mai mult rau omenirii decat fascismul si comunismul la un loc, oare din ce cauza oamenii il iubesc mai mult pe Christos decat pe Hitler sau Stalin?
Oare sa fie din cauza ca ei nu stiu ca Isus Christos se recunoaste singur drept Lucifer si Stapanul Iadulu, adica Diavolul care spune inca de la inceput ca: "Eu nu am venit sa aduc pacea,... ci sabia si dezbinarea"
Vi se pare normal sa-l iubiti mai mult pe Diavol=Satan decat pe niste oameni care si-au dedicat toata viata unui ideal?

2 răspunsuri:
| IFlorin97 a răspuns:

Crezi ca Hristos a facut mai mult rau decat bine? eu nu prea cred.
Din cate stiu eu Hitler ura sectele, romii si altii.
Povestile lui Hitler si Stalin sunt mult mai recente decat a lui Hristos.

| Moisie explică (pentru IFlorin97):

Ce stii tu despre Hitler este adevarat, dar se poare ca nu sti ca biserica crestina UCIDEA pe toti oamenii care isi permiteau luxul sa rationeze si mai ales pe aceia care nu il acceptau pe el Christos=Lucifer, ca fiind "dumnezeu"!
Cat despre cat de recente sunt ele, se pare ca nu cunosti Biblia ca altfel ai stii ca in Apoc 1:18 Christos recunoaste ca el detine cheile MORTII si tot in Biblie spune ca nimeni nu va ajunge la Dumnezeu fara ca mai intai sa treca pe la el, adica el este cel care deschide usa mortii tuturor oamenilor, sau cu alte cuvinte el mai UCIDE si azi, ceea ce despre Hitler si Stalin nu se poate spune!