| Dorugar a întrebat:

Oare ce parere au crestini despre faptul ca Lucifer este un alt nume dat lui Christos?
Acest lucru este adeverit de existenta unor imnuri religioase crestine (de ex, Carmen Aurora)dar si de existenta a unor sfinti crestini care au primit numele de Lucifer tocmai in onoarea si slava lui Isus.(Vezi Sf. Lucifer din Cagliari)
Important este sa retineti ca si Cavalerii Templieri, Iezuitii (adica "trupele de elita" ale bisericii crestine) Cardinalii, chiar Papae la Roma dar mai ales Masoneria i se inchina lui Isus cu acest nume, adica numindul LUCIFER!
Si toate acestea sunt bazate pe niste versete biblice cum ar fi cel din Apocalipsa 22.16 in care Isus singur se autonumeste cu Lucifer/Luceafar? Steaua stralucitoare a diminetii!
Acum ca ati aflat acest lucru, va mai vine sa va inchinati lui Lucifer adica Satanei?

10 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu te mai agita omule cu astia de pe TPU ca n-ai sa-i convertesti niciodata la un alt nivel de gandire rationala si pozitiva, ei fac dinadins totul contra, gasesc orice replica de c###t numai ca sa iti inchida gura.
Salut.

| Dorugar explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Eu nu ma adresez celor imbroboditi intru prostie, ci doar acelor tineri carora le place sa gandeasca.
Eu le dau doar teme de gandire, nu vreau sa convertesc pe nimeni ci as spera sa gandeasca cu mintea lor!

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan_9316 a răspuns:

Daca mai citesti bine scrie "LUCEAFARUL" (ADICA O STEA), NICIDECUM LUCIFER!

| Dorugar explică (pentru Bogdan_9316):

Si la cata cultura zace in tine nu stii ca Luceafarul este traducerea romaneasca a cuvantului Lucifer, si Lucifer este prezentat simbolic tot ca o stea, adica Steaua stralucitoare a diminetii, exact ce spune si Isus dar si Petru in 2 Pertu 1.19!

| RobertiNo12 a răspuns:

! derrrp!

| Luky_3255 a răspuns:

Si daca ma cheama Lucifer inseamna ca sunt ingerul cazut primul?