| Kramerwalt a întrebat:

Oare in Cuvant putem gasi puterea negesara de a ne depasi problemele vieti?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Cuvantul lui este imutabil, infailibil, inerant. Matei 24:35,, Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece,,.El ramane in veac.
Cuvatul te ridica peste imprejurarile vietii.El iti da putere ca sa traiesti dupa voia si principiile lui Dumnezeu. El te transforma.

12 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Toate lucrurile au fost create prin Cuvantul lui Dumnezeu.Prin urmare, abundenta, sanatatea si biruinta sunt incapsulate in Cuvantul lui Dumnezeu pe care cel rau vrea sa ti-l fure din inima.De aceea trebuie sa pazesti Cuvantul in duhul tau, prin rugaciune si meditatie.

| Raquella a răspuns:

Cuvantul nu este lipsit de putere.El ne invata, ne da intelepciune, ne mangaie si ne mustra. Din Cuvant Il cunoastem mai bine pe Dumnezeu caracterul si atributele Sale.

| shadovv a răspuns:

Din Cuvant aflam ca nu exista "probleme ale vietii".

| MishuD a răspuns:

Incearca ceva tehnologie numita "spellchecking"... exista si pentru limba romana.
s'ar putea totusi sa nu iti placa, e inventat de niste oameni care nu viseaza dumnezei si ingerasi pufosi fara sex. oamenii astia se numesc ingineri si din pacate is mult prea binevoitori si au dat voie si cre(s)tinilor pe internet.

| RAY a răspuns:

Da parca dumnezeu a creat destinul fiecaruia desi si probleme din ea, in vionta si ambitie, ratiune putem gasi forta care sa ne depaseasca probleme nu basme copilaresti ca biblia voastra o colectie de miturii copiate dupa alte miturii horus =isus

| Mădă0611 a răspuns:

Dap, in cuvantul "trecator" tongue (totul e trecator)

| Dorugar a răspuns:

Da!
Evident ca in cartile de povesti poti gasi printre Cuvinte atata putere cata doresti, pentru ca acolo personajele sunt pline de atata putere incat iti poti lua si tu ceva putere de la ele, si evident ca asta nu le slabeste cu nimic!
Cat despre Biblie nu ti-as recomanda-o ca nici Isus nu o recomanda Niciodata Nimanui, si eu zic sa-i urmezi Calea, adica sa nu o citesti ca risti sa-ti pierzi mintile!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Am dorit să te întreb dacă ai încercat vreodată să citeşti Biblia?

Răspuns utilizator avertizat
| TiffanyღBJ a răspuns:

Acolo gasim doar sfaturi care ne pot ajuta intr-un anume fel..sau ne pot incurca mai tare daca nu stim sa le descifram corect. Putere gasim doar in noi...sau ar trebuie sa gasim in noi.

| RaduMD a răspuns:

În "Cuvânt", adică în Biblie? Nu. Acolo găsim sfaturi. Reguli. Înţelepciune. Dar nu putere. Putere găsim numai în Duhul Sfânt, în Dumnezeu cel Viu. El este "Domnul Puterilor".

| EmaS a răspuns (pentru RaduMD):

Cuvantul Sau exprima voia Sa, planurile Sale, Legile si Poruncile Sale, autoritatea, nici un cuvant iesit de la Dumnezeu nu este lipsit de putere" (Luca 1:37).