| Pamanteanul a întrebat:

Oare în paradis oamenii vor putea face sex?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Deoarece contactul sexual se pare ca nu mai este posibil acolo, traindu-se doar virtual si euforic.
Placerile carnale nemaifiind o necesitate in paradis.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Evident ca nu. In rai nu sunt decat religiosi fanatici carora le lipsesc cateva tigle de pe acoperis, daca stii la ce ma refer.
In iad in schimb, acolo se petrec toate pacatele, chiar si sexul, daca vrei sex, hai in iad, te asteptam cu bratele deschise. Bautura, sex, droguri, acolo totul e posibil. O sa vezi ca o sa devii cel mai bun prieten cu Satan.

| Michael11 a răspuns (pentru Mayhem666):

Vorbesti serios, sau ai dat acest raspuns in gluma? Pe ce te bazezi cand faci aceste afirmatii?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Michael11):

Hmmm, oare ce sa fie? Oare am fost ironic, sau am fost serios cand am spus asta? Hmmm...

| mentholinks a răspuns:

Omul nu va trai in paradis.

| halogen001 a răspuns:

Vor fi morti, nu vor mai exista,
deci nu vor mai face nimic.

| raMLesS a răspuns:

Nu pentru ca nu exista in primul rand, iar in al doilea rand nici daca ar exista nu ai face.

| Floridori a răspuns:

Nu conteaza.Tu oricum ai spus ca faci telepatic, deci 1-0 pentru tine.

| Meme10Memu a răspuns:

Da. Conform Bibliei vor putea face si copii. In viitorul paradis terestru dupa Armaghedon. Dupa ce toti necredinciosii si apostatii vor fi anihilati de Iehova Dumnezeu.

| DonEduardo a răspuns:

Raiul este subiectiv. Daca ajungi acolo si asta iti doresti, atunci asta se va intampla.

| Pamanteanul explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau în paradis sa fiu ca îngerii lui Dumnezeu, vreau mult sex.

| Michael11 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Nici in iad nu se face sex. Surpriza neplacuta pentru cei care vor ajunge in iad va fi ca in loc de mult sex vor avea parte de mult chin. Cuvantul mult din afirmatia ta ramane valabil. Dupa moarte vom primi alte corpuri. Corpurile celor care vor merge in cer vor fi asemanatoare cu ale ingerilor, iar a celor care vor merge in iad vor fi asemanatoare cu ale demonilor.

| serenityxx a răspuns:

Nu