| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mi-am dorit atat de mult sa fac unele lucruri in viata asta, si n-am reusit din cauza ca in viata sunt reguli si obstacole care imi stau in cale.Voi putea oare in paradis sa fac tot ce mi-am dorit sa fac aici pe pamant?

9 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Esti sigur ca exista un paradis?
Daca exista, ce te face sa crezi ca o sa ajungi acolo si nu in tinutul "opus"?
Ma gandesc ca or fi si acolo reguli... ori fericirea e atat de mare incat nu o sa mai simti nevoia sa faci nimic, totul va fi perfect asa cum e.
Fa ce poti aici si nu conta prea mult pe realizarile din paradis. Stiu ca ai abordat subiectul mai mult filozofic, dar zic si eu big grin

| T0T a răspuns:

De ce nu încerci să treci peste acele obstacole?

| danay72 a răspuns:

Dacă respecți inca de pe acum cerintele care sunt impuse pentru cei care doresc sa trăiască în paradisul pământesc promis de Dumnezeu.

| Clorox a răspuns:

Asteapta mult si bine laughing

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Depinde ce iti doresti sa faci cu viata ta, omul vrea multe dar trebuie sa si munceasca mult.
Poate o sa faci tot ce ti-ai propus in viitor dar trebuie sa ai multa rabdare si incredere.

| Darkmagic a răspuns:

Locuiesti pe TPU si ai 200 de kile.
Orice gardulet e deci, un obstacol insurmontabil.
"Insurmontabil" e greu al dracu', iar "Mi-am dorit in viata asta"...suna nasol, a epitaf.
Acum ca te-ai inteleptit, treci la veselia care te-a consacrat.
E psihologie de anul 2: Nu exista gras rau sau trist, nici in paradis, nici pe pamant.
Pe TPU e unul mai ciudat... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paradisul e o pensiune de 7 stele.Acolo ajungi doar ca sa mananci si sa te rogi. Daca, aici, ai
200 de kg, dupa cum sustine un user, incercand macar din cand in cand sa faci ceva, imagineaza-te acolo.Cursa cu obstacole se sustine in Iad.

| 393Dan a răspuns:

In paradis ar putea fi complet un alt univers si ingetata cu fructe tropicale ar putea sa nu existe si nici maini sau picioare ai putea sa n-ai. Probabil acolo vei avea vise diferite si lucruri diferite pe care sa vrei sa le faci, asa cat timp inca mai esti in viata pe pamant, profita de posibilitatile care le ai...si care nu le ai happy Succes.

| Pisiiiiic123 a răspuns:

O intrebare destul de grea. daca esti o persoana buna si ai incredere in Dumnezeu cu siguranta vei putea face tot de iti doresti acolo sus.dar nu acum..nu e momentul, bucura te de viata si invata sa te bucuri din acel putin pentru ca va veni momentul cand te vei bucura si aici..si nu te vei mai gandi acolo sus....ai grija.