| ForJesus a întrebat:

Ok, am aflat ca sunt mai multe credințe...
Care credință e adevărată? cum aflam?
Cautam? cercetam? pe ce ne bazam?

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

De ce ai nevoie de o credinta adevarata? Ca sa iti bati capul cu niste lucruri imaginare si sa ti se distraga atentia de la adevaratele probleme? Sunt zeci de secole in care omul cauta credinta "dreapta", cu timpul investit in cautarea asta putea sa faca ceva mai productiv.

| MrAngelus a răspuns:

Credinta adevarata e cea in care crezi tuwinking.

| doctorandus a răspuns:

Fiecare crede ca propria credinta e adevarata. Dar n-ar crede asta si-ar cauta alta credinta.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Fiecare credinta sustien ca ea este ceea adevarata. De aflat aflam la finalul vieti, daca intrebi fiecare membru al fiecarei religi din lume dc religia lui e adevarat, va veni cu "n" motive. Dc, pentru ca el asa a fost crescut si nu il vei putea converti la alta religie, de aceea sunt si atatea+ca religia reprezinta mai mult sau mai putin ce intelegem majoritatea printr-o fiinta superioara noua din toate punctele de vedere (nu conteaza daca sunt 9999999999999religi sau doar 2, fiecare intelege doar ce vrea).

Răspuns utilizator avertizat