| DanionM a întrebat:

,,Pacea înseamnă curăţirea minţii, blândeţea sufletului, dulceaţa inimii, odihna vieţii, lungimea prieteniei şi soţia dragostei." (-Th. Gozzadini-) De ce pe TPU pacea (pacea dintre credincioşi şi ne-credincioşi) este un lucru atat de rar?

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

Deoarece credincioșii încearcă să-i facă pe necrdincioși să sărute același omnicur de zeu pe care-l sărută ei și necredincioșii încearcă să-i convingă pe credincioși că zeul ăla nu există.