| OctavianDanielMaria a întrebat:

Pamantul era gol si pustiu, nu? Explicati acest verset. "Pământul era pustiu şi gol; peste faţa adâncului de ape era întuneric, şi Duhul* lui Dumnezeu Se mişca pe deasupra apelor.".Sau asta. Isaia 44 cu 24 "Aşa vorbeşte Domnul, Răscumpărătorul* tău, Cel ce** te-a întocmit din pântecele mamei tale: „Eu, Domnul, am făcut toate aceste lucruri, Eu† singur am desfăşurat cerurile, Eu am întins pământul. Cine era cu Mine?"

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai mie imi reiese ca era gol si pustiu.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai... asta era Pamantul. Apa, pamant, iarba, nucleu. Nu? Este ca si cand am zice ce cauta crema de la Oreo intre biscuitii Oreo.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai poate se refera la oameni.
Dar eu zic sa revenim la problema cu Oreo, e mai interesanta :3

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai da. Si Oreo este tot, asa se numeste. Asa este si Pamantul, Terra. + faina, vanilie, lapte... si tot ce mai este pe acolo.

Dar am zis si eu asa... nu o lua de buna. E luni seara big grin Trebuie sa fim veseli ^_^

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ah, si eu care credeam ca ma iei in nume de rau laughing
Perfect atunci ^^