| anonim_4396 a întrebat:

Pana la urma v-ati hotarat? Dumnezeu, isus si fantoma sunt personaje diferite sau sunt acelasi personaj?

13 răspunsuri:
| sebysebyca a răspuns:

Haoleo,luate-ar gaia, de ce vii cu intrebari din astea ce te iau cu friguri? fantome, vampiri, naluci....alo,sa vina smurdul!

| martzian a răspuns:

Intrebare la misto. sad
Gaia, Dumnezeu te iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa FACEM om dupa chipul si asemanarea NOASTRA.ce nu intalegi de aici rational-o? un singur creator,care porunceste,un,cuvant,prin care se face ceia ce ce s-a poruncit si o putere creatoare care executa lucrarea si de viata datatorul. daca ai logica si ratiune foloseste-le. daca sant mici si nu pot cuprinde atata intelepciune, mai asteapta si te roaga si cercetateaza fiindca, lumina este destula, sa invinga tat intunerecul din orice gaura neagra. dupa ce vei cercetata si te vei luminiza si tu, o sa poti crede fara rezerve si suspiciuni.tzuscces.

| AlexeHellsing a răspuns:

Dumnezeu e Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt.
Iisus e Fiul, deci face parte din Sfânta Treime.
Iar fantoma este o invenție a oamenilor din mediul rural.

| anonim_4396 explică (pentru AlexeHellsing):

Deci mai pe scurt, sunt acelasi personaj... da?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare că am mai găsit un ateu. Cum poți din ce am spus mai sus să deduci că
Dumnezeu Iisus și fantoma sun aceleași persoane.

| RAY a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Ce importanta are ce este? putea fi mulsulmana

| AlexeHellsing a răspuns (pentru RAY):

Fac lista ateilor de pesite�

| RAY a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Lista cu cei care vor arde pe veci in iadul crestin?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru RAY):

Nu, iadul cu câțiva dintre ateii ce vor arde în iadul diavolesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Popa cartoafă

| AlexeHellsing a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pardon

Răspuns utilizator avertizat