| AvalohAlyn a întrebat:

Papa Francisc este ultimul Papa inainte de Apocalipsa?
E vorba despre o profetie din trecut.

http://www.romanialibera.ro/......-el-388478

Ce parere aveti?

Suntem foarte aproape de Apocalipsa? cea descrisa in cartea Apocalipsa lui Ioan si in cartea Daniel?

Traim vremurile din urma sau suntem foarte aproape de ele?

4 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Articol penibil si plin de minciuni, in cautare oarba de senzational. " Cel de-al 112 Suveran Pontif este cel actual, Francisc." Serios, cine a decretat asta, editorul? Pe baza a ce, ca pe tatal papei il chema Pietro? Excelent, doar ca pe tatal papei l-a chemat Mario José.

Mai bine postai pagina de Wikipedia, mult mai moderata si obiectiva.

https://en.wikipedia.org/wiki/Prophecy_of_the_Popes

| VelaJohnny a răspuns:

N-ai tu treaba cu profetiile astea recente, nu is demne de incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta sunt niste prostii, nu le baga in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Traim vremurile din urma sau suntem foarte aproape de ele?"... clar. In fiecare an fie traim in vremurile din urma fie suntem din ce in ce mai aproape de vremurile din urma.

In fiecare an apare cate un ciumpalac ca tine care da niste "preziceri" si zice "vedeti ba? biblia are dreptate, noi traim vremurile din urma".