| Octavian199 a întrebat:

Parca Dumnezeu iubea poporul evreu si poporul evreu il asculta pe Dumnezeu, nu? Atunci de ce poporul evreu i-a ucis fiulul?

71 răspunsuri:
| Helper07 a răspuns (pentru Octavian199):

N-am spus ca nu credeau in El ci doar ca-L respingeau cand "nu aveau nevoie de El" (de fapt omul are mereu nevoie de Dumnezeu).

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian199 explică (pentru BlackBriliant):

Cu ajutorul popilor evrei.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Treaba ta dar pocaieste-te.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Si daca nu vreau, ce se intampla?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Vei regreta fara posibilitati de reparare a viitorului tau.

| Octavian199 explică (pentru danut):

Ce viitor sa mai ai daca esti mort? rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Depinde de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiul Domnului s-a dat jertfa pentru noi ca sa ne ierte pacatele si sa avem posibilitatea de a avea viata vesnica.Este cel mai frumos dar pe care nimeni nu ti.l poate acoperi.

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Ori e fiu, ori e chiar zeul evreu fictiv?

| Octavian199 explică (pentru anonim_4396):

Viata vesnica =fara sa murim, celelalte sunt prostii de care se tem credinciosii si se agata de 'viata vesnica' in care cred.