| AvalohAlyn a întrebat:

Parintele Arsenie Boca a fost un om vizionar?

Răspuns Câştigător
| 熊Panda熊 a răspuns:

Da, avea dar de la Dumnezeu de a vedea lucrurile inainte sau de a vedea un lucru care se petrecea la indepartare. Am zice noi, "clarvazator".

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Si mama Omida cica ar avea viziuni, o fi si ea de la Dumnezeu?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Asa se pare!

| Idkidk a răspuns:

Se spune că da, da şi se mai spune că era clarvăzător, şi avea un dar de la Dumnezeu. De aceea el este sfântul Ardealului.

| VelaJohnny a răspuns:

Cica da, intrebarea e cum arata viziunile lui si daca chiar se implinesc. In viziunea mea nu e un profet si ce a prevestit nu sunt profetii, am auzit o revelare sau mai multe si nu mi s-au parut logice.

| alexandrualind a răspuns:

Da,el se spune ca a si prevazut viitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca era clarvazator

| Ben00 a răspuns:

Asa spun cei care l-au intalnit. Dar si cei care citim marturii despre el.