| Meme10Memu a întrebat:

Pentru a fi prieteni cu Iehova Dumnezeu e nevoie de o comunicare cu El in ambele sensuri: omul catre Iehova prin rugaciune si Iehova catre om prin citirea zilnica din Biblie. Voi va rugati si cititi din Biblie in fiecare zi?

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

În general da.

| Anna20Maria a răspuns:

Da ai specificat bine avem nevoie de o legatura puternica intre noi si Dumnezeu si asta vine doar prin rugaciuni si timp in care citesti biblia si ii acorzi acel timp lui Dumnezeu iar a doua legatura cu Dumnezeu e prin biserica unde se aduna oamenii sa ii cante si sa il slujeasca pe El prin biserica!