| KhludCiprian a întrebat:

Pentru credinciosi in special: ce aveti impotriva secularismului?

Secularismul e pur si simplu ca legile sa fie definite nediscriminant pentru cei cu sau fara credinta.

Vad ca ortodocsii au ceva impotriva unei legi seculare propuse de Cernea:
http://www.apologeticum.ro/......ra-civica/

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Am citit câteva comentarii. Ce se agită micuţii...amuzant de iraţionali. Dacă n-aş şti că sunt ortodocşi, i-aş suspecta de trolling.hee hee

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ăştia au ceva cu toate propunerile inteligente şi de bun simţ şi cu toţi oamenii mai cu capul pe umeri (Cernea e printre primii din listă).

| KhludCiprian explică (pentru NOname):

Ai dreptate. Tot pe acel sit de iubire crestina, mai are si alte intrebari (retorice) ce orice independent cel putin ar trebui sa si le puna.

Da, ai dreptate: comentariile m-au speriat mai tare decat articolul. Dar ma asteptam sa vad ce explicatie "rationala" au crestinii pentru o astfel de atitudine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cernea face jocuri oculte. Pe termen lung, se doreste ateizarea lumii. Cum crezi ca vor accepta Semnul Fiarei?

http://www.cotidianul.ro/......ti-137698/