| OctavianDanielMaria a întrebat:

'Pentru Dumnezeu niciodata nu e tarziu sau devreme pentru ca Dumnezeu nu are inceput si nici sfarsit. Ce puteti spune?'.Ce putem spune, Steregoi? Doar suntem 'ignorati ' rolling on the floor

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A trai sanatos si in pace si liniste inseamna a trai in armonie sau fara conflict cu aspectele cele mai generale si mai abstracte dpdv existential;

Da gen sa mergi in alte tari pagane si sa le omori daca nu vor religia ta, cata ipocrizie, ei traiesc in pace si armonie, mai imi spunea unul cica am fost in biserica da am fost pai in biserica sunteti sfinti in afara ei se vede adevarata fata a voastra

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Da, așa este, dany, pentru că real Dumnezeul acela preaslăvit de toți ce cred în el nu este o persoană, nu există real și este o întruchipare a unei entități(la fel cum erau zeii) indusă de doxele bisericești.Se știe că aceste doxe nu sunt credință sau spiritualitate(nici nu au avut veci legătură cu ele), ci doar niște convenții internaționale ce au căpătat în timp putere de lege spirituală, iar cine nu se supune lor este ștampilat drept malefic și marginalizat din gloata lui Cristos, la fel cum se întâmplă și în organizațiile religioase creștine minoritare, dar la cele majoritare nu este așa cu tam-tam cum e la cele minoritare; Dar tot aia e.