| albaKiara a întrebat:

Pentru toti cei ce nu sunt crestini:sa zice ca va indragostiti de o fata\un baiat si ati da viata pentru aceasta persoana dar ea\el este crestin\a.Intr-o zi va ganditi sa va casatoriti si ea\el vrea sa faceti nunta si in biserica.Ati accepta pentru persoana ce iubiti cel mai mult?

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru mine majoritatea femeilor sunt la fel doar pe interes si dupa banii, asa ca nu vad de ce sa inchei un act cu o materialista pe interes

| albaKiara explică (pentru RAY):

Spui asta acum dar vei intalni o fata de care o sa te indragostesti. Dragostea e cel mai frumos lucru din lume, nu renunta la ea.winking

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

O femeie nu poate iubi ea find doar pe interes si cu gandu la banii

| albaKiara explică (pentru RAY):

Ti-a facut mama ta ceva de esti impotriva noastra?
PS nu sunt toate la fel! happy

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Ce sa-mi faca mama mea, eu asta vad, cand o sa vad alteva o sa cred altceva

| albaKiara explică (pentru RAY):

"Sa vezi ca sa crezi" esti un adevarat ateu.

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Vazut,observat,tras niste concluzi periodice, asa functioneaza totul in lumea asta, la tribunal te judeca inainte de a dovedi ca esti infractor? prima oara emite o ipoteza apoi cu dovezi te condamna, si eu folosesc sistemul asta, am observat asta si am tras concluzi periodice despre voi femeile

| albaKiara explică (pentru RAY):

Daca ai avut o relatie sfarsita rau nu inseamna ca de acum toate fetele sunt la fel! Eu daca as spune ca toti baietii se gandesc doar la sex ti se pare corect?

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Da poti sa spui pana cand te convingi ca nu-i asa, nu trebuie sa crezi orice si doar in dovezi, observati

| albaKiara explică (pentru RAY):

Cum crezi dar nu ne-ai cunoscut pe toate deci nu ar trebui sa faci din iarba un buchet!

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Da am scris ca e o parere perioadica nu definitiva si in plus sincer cati ani ai ce sti tu de viata?

| albaKiara explică (pentru RAY):

Am 14 ani dar stiu foarte multe despre viata!

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Cand mai cresti mai vorbim bine

| albaKiara explică (pentru RAY):

Sunt incapatanata nu mica! Treci incoace si terminam discutia!
1 Femeile nu sunt materialiste cauta doar un barbat cu stabilitate ca sa nu moare de foame!
2 Inteligenta nu tine de varsta.
3 Eu am dreptate. Punct! >sad

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

1 da ai dreptate eu asta am si spus ca sunt materialiste ca sa nu moara de foame, fi serioasa logic ca nu o sa iei barbat ca nu sa mori de foame, eu vb de fete care sunt pe interes
2 nu tine dar la ani tai nu ai trecut prin viata
3 nu fi asa categorica

| albaKiara explică (pentru RAY):

Chiar daca am 14 ani asta nu inseamna ca nu stiu cum sunt persoanele.

| Girly111 a răspuns (pentru albaKiara):

Nu doar baietii se gandesc la sex draga mea, fetele fac asta la fel ca baietii si e dovedit stiintific, doar ca ele nu recunosc.O sa mai intelegi cand mai cresti.Referitor la intrebarea ta, da as accepta.

| Mădă0611 a răspuns:

Te indragostesti de felul cuiva de a fi, asa ca daca nu esti crestin, n-ai cum sa iubesti asa tare un crestin, n-ai cum sa-i iubesti felul de a fi, cel putin eu n-am cum. Si apoi lucrurile stau in felul urmator, cel care cedeaza mai mult e cel care iubeste mai mult, eu vreau sa ma iubeasca mai mult decat il iubesc eu, asta ar insemna ca el trebuie sa renunte la credinta, si cum n-o sa-i cer, daca el imi cere, ceea ce o sa faca, "drumurile noastre poate se vor intalni vreodata" \dancing

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu, si nici copii nu vreau sa fie botezati... vreau sa-i las sa isi aleaga singuri orientarea religioasa, mie pare normal sa incepi neutru, si apoi sa alegi, nu sa incepi indoctrinat

| dracu14 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"si ati da viata pentru aceasta persoana"... eu nu. Stiu, sunt insensibil. oh go on
"sa faceti nunta si in biserica"... daca ea vrea chestie religioasa, atunci trebuie sa accepte in minim 5 religii diferite. Nu am inteles de ce trebuie "nunta". Fara o bucata de hartie pe care sa scrie "esti cu X ba/fa" sau fara sa danseze un pinguin in jurul unei mese nu poti fi cu tipa/tipul... pana mori? Ce te impiedica?
"Ati accepta"... am zis mai sus, daca vrea nunta religioasa, minim 5 religii diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anorexic? probabil toti vor minti dar in dragoste toti sant niste blegi care ajung oricum la ..nu la papuc ci undeva mai sus, intre cei doi papuci, pentru care oriunde vor fi vor trage acasa precum vitalul la vaca.care e secretul? fetelor? nu oferiti totul deodata.lasatii sa rabde, pana nu mai pot.si cand va vor spune; daca nu vrei ma duc la alta, voi spuneti.peste o saptamana ma marit.a doua zi va veni catelusul cu inelul in codita gudurandu-se.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mada? la cum pui tu problema inseamna ca nici stii ce e iubirea nici fost-ai indragostita vreodata.fiindca dragostea nu este egoista si merge pe principiul mai fericit cel ce da decat cel primeste.in felul acesta nu inceteaza nici unul din cei doi sa se sacrifice pentru fericirea celuilalt.niciodata nu vor obosi, si nici un fel de piedici nu vor avea.cu tine m-am limorit. vrei sa te iubeasca el mai mult.adica el e producator de dragoste si tu consumatorul.stii cat tine o astfel de relatie? pana la plictiseala si aparitia a ceva nou.e trist.santeti tristi cu asemenea ganduri, si GOI.pacat.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-e greu sa dai click pe RASPUNDE? Lenea e mama tuturor pacatelor tongue

N-am fost, am firewall-ul activat si am de gand sa-l tin asa. Pai daca n-am incredere in oameni... Eu daca iubesc, dau, "te iubesc" e o promisiune, daca imi spune ca ma iubeste, cum baietii sunt greu de crezut, trebuie sa tot dovedeasca, daca iubesti si tot lasi de la tine ajungi bataia de joc a altora, asa ca, asa cum zici si tu, ambii trebuie sa se sacrifice, eu ma sacrific, daca e vorba de credinte, nu e nevoie, stiu ce spun. Pentru tine e usor de zis ca povestea e asa: femeile vor bani iar baietii vor sex, daca nu ai multi bani si totusi sta langa tine, stii ca te place, dar femeile cum sa stie daca respectivul e sincer cand ele sunt sincere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,doar daca ne-am casatori la starea civila nu si la Biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anore? nu te-am criticat.te-am pus in fata realitatii. sper ca stii ca traim in era concubinajului, combinatiilor si a sexului anormal, declarat normal? din cauza unora ce nu mai au limite bun simt si simtul masurii? uite egzemplu mieu persional; ma insurai la 26 ea 23, eu crestin de duminica iar ea doar cu numele.si ne iubim de 23 de ani fara sa socotim cine ofera mai mult dar fiecare crede ca celalalt, si ne straduim sa egalam.e o intrecere foarte grea si placuta.

| albaKiara explică (pentru anonim_4396):

Foarte bine ma bucur ca va intelegeti!
PS si eu sunt crestina daca nu ti-ai dat seama happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madalino? uite ce, in materie de sinceritate, femeile fac precum gaina; daca fig, zice ca-s proasta. daca stau, zice ca-s curva.ia mai bine sa ma impiedic.compromisurile cu noi insine si cu cei din jur nu ar fi necesare daca am fi oleaca morali.ba chiar mai mult.nu ar mai fi interesant si vesel. aaaa?

| BlackSulphur a răspuns:

Nu as accepta, cel mai probabil as incerca sa o conving sa se limiteze la casatoria civila, sau eventual m-as detasa de ea.

| мαяdυк a răspuns:

Cred ca da

| 31957319 a răspuns:

Nici nu iti imaginezi cat de departe te poate impinge dragoastea sa mergi.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Da. Sigur, pierd vreo ora degeaba, da' nu mor.