| RAY a întrebat:

Persoane deiste sunt pe aici?

9 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Sunt, bineinteles.

| user123654 a răspuns:

Cred că îmi poți spune așa. big grin

| RAY explică (pentru user123654):

Cum vezi creatorul ala?

| user123654 a răspuns (pentru RAY):

Cum îl vede orice deist... nu? Nu știu la ce te referi exact.

| RAY explică (pentru user123654):

Adica daca esti deist crezi doar un creator a aparut a creat big bang apoi pauza da?

| user123654 a răspuns (pentru RAY):

Înțeleg că ești ateu, dar nu e nevoie să fii ofensiv. Fiecare e liber să creadă în ce vrea, nu? Nu înțeleg supărarea ta.

| RAY explică (pentru user123654):

Cu ce team ofensat? nu e nici o suparare, pe ce sa fiu suparat? eu vream sa stiu cum vad deisti lumea atat

| user123654 a răspuns (pentru RAY):

Prin felul cum te exprimi pare că ataci. Doar pentru atâta te poți uita în DEX, nu? Sfatul meu e să nu te mai cerți cu fanaticii religioși care se dau drept creștini. A nu se confunda nebunii cu oamenii normali. Sau religia cuiva cu fanatismul religios. Nu o să ajungi nicăieri. laughing

| RAY explică (pentru user123654):

O minciuna are nevoie de alte minciuni, un adevar nu are nevoie de mai multe adevaruri, da nu ma cert man ma exprim doar, nu vad cum team atacat, cred ca ai vazut un film de groaza in seara asta