| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Persoanele cu parul roscat au suflet?
(am auzit din diverse locuri ca nu au)

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @IntrebariIntrebatoare! Sigur că au suflet, până și necuvântătoarele au. Sunt percepute ca fiind îndraznețe, pasionale, seducatoare și extrem de personalizate.Se remarcă, de obicei, prin idei originale, pot fi explozive, iritabile si impulsive.Din punct de vedere al caracterului, analistii sustin ca aceste persoane au o fire sensibilă, sunt încăpățânate, directe și hotarâte sa realizeze orice obiectiv iși asumă.Au nevoie în continuu de noutate și se plictisesc foarte repede.
Specialiștii de la Harvard afirmă că persoanele cu păr roșcat au un nivel scăzut al hormonului antistres, motiv pentru care trăiesc mereu la o altitudine emotională înaltă.
O zi cu zâmbet să ai!

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bineinteles ca au suflet ca si noi.Nu culoarea conteaza, ci inima.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

laughing
Ce intrebare.

| chelstone a răspuns:

IntrebariIntrebatoare, nu conteaza cat de lung ai parul, dar conteaza ce si cum gandesti.

| sandra2012 a răspuns:

Ce legatura are culoarea parului cu sufletul? Doamne, nu stiu puneti niste intrebari de-ti sta mintea-n loc

| Raquella a răspuns:

Toti sunt fiinte ca si noi.Normal ca au suflet.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Vopsite sau naturale? tongue

| ShowTim3 a răspuns:

Ce *** in ploaie laughing cat sufera unii ca s-au nascut roscati, si mai intreaba credinciosii dc nu credem in Biblie, poate au fost scrisa de astia care au macelarit roscatii si de aiahee hee No comment

| onasis1961 a răspuns:

Parul roscat este apreciat astazi pentru culoarea sa intensa si aparte, iar femeile roscate sunt considerate seducatoare, atragand precum un magnet privirile barbatilor. Prejudecatile legate de culoarea parului au existat insa dintotdeauna, iar de-a lungul timpului cele mai expuse acestora au fost persoanele cu parul roscat. Roscatul parului a fascinat, a inspaimantat, a uimit, a starnit ura nejustificata a oamenilor. De-a lungul miilor si sutelor de ani, persoanele roscate au fost temute si venerate, urate si adorate, denigrate sau ridicate in slavi si nicio alta culoare a parului nu a dat nastere unor sentimente, superstitii si credinte mai diversificate si mai contrastante. Iata cateva superstitii si lucruri extreme de interesante despre parul roscat pe care probabil nu le stiai:

In mitologia greaca se credea ca dupa ce mor, oamenii cu parul rosu se transforma in vampiri, iar vechii egipteni considerau culoarea roscata a parului a fi aducatoare de ghinion. Periodic, acestia inchinau tribute zeitatilor in care fecioare roscate erau arse de vii pentru a le estompa culoarea.

In timpul Evului Mediu, parul rosu era perceput drept o culoare a diavolului, iar despre copiii care s-au nascut cu parul roscat se credea ca au fost conceputi prin "pangarire", in timpul relatiilor sexuale din timpul menstruatiei.

In timpul inchizitiei spaniole, persoanele cu parul de culoarea rosu erau considerate a fi vrajitoare si arse pe rug, parul roscat fiind o dovada graitoare a faptului ca posesorii sai au furat foc din iad. In vremuri de demult, si in Germania, parul roscat natural era considerat o particularitate a vrajitoarelor.

Asocierea parului rosu cu lipsa de incredere si "necuratul" s-a pastrat intr-o anumita proportie si in era moderna Adolph Hitler a interzis persoanelor roscate natural sa se casatoreasca intre ele, temandu-se ca acestea sa nu dea nastere unor progenituri pe care le caracteriza drept "deviante".

Se credea ca parul roscat semnaleaza siretenia, istetimea, prefacatoria sau falsitatea, dar si vanitatea si gelozia. Unii oameni se fereau de privirile patrunzatoare ale purtatoarelor de par rosu caci se credea ca acestea au puterea de a deochia.

| kurinkita a răspuns:

1. Da au. Nu conteaza de nici un fel rasa/culoarea/mucii unei persoane.

2. Persoanele "ginger" (roscate, ochi albastrii), au o gena pe cale disparitie (i.e.: nu e deloc o gena dominanta), iar aceste trasaturi vor disparea in maxim un secol (adica, gata cu roscatele si ochi albastrii).

| KinoAndreea a răspuns:

Hai mai... Dumnezeu nu te-a dat blonda, bruneta, sau nu stiu cum ca sa te vopsesti pentru a fi buna la suflet raised eyebrows te-a dat ca sa fi naturala si speciala in felul tau. nu e prea bine sa te vopsesti, desi unele fete fac asta.e "sanatos" sa fi naturala cum te-a lasat Dumnezeu.

parerea mea...happy

| BlaBlaa a răspuns:

Gingers have souls! E veche, sa stii. http://www.youtube.com/watch?v=EY39fkmqKBM

| nico6 a răspuns:

Binenteles ca au, ce conteaza culoarea parului

| RoxyAngel a răspuns:

laughing Da, tot oameni sunt si cei roscati/roscate.