| Moisie a întrebat:

Plecand de la faptul real si vizibil in acest filmuletz precum ca in bisericile crestine sub numele de Isus Christos este slavit de fapt Lucifer
Iata: http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

si toata lumea stie ca Lucifer este Diavolul, credeti ca este ceva negativ pentru omenire anuntata venire a Antichristului, adica acela care i se opune Lui Lucifer numit si Christos?

4 răspunsuri:
| AdiTorrent7 a răspuns:

Faci confuzie sau vrei doar sa fii malefic, mai malefic decat dracul;

| Moisie explică (pentru AdiTorrent7):

Eu malefic?
Pai biserica crestina care s-a nascut din minciuna si s-a impus prin crime si care prin faptele ei s-a dovedit a fi ca este cea mai bicisnica si criminala institutie din istoria omenirii. este cumva benefica? Si eu care prezint un adevar pe care l-am confirmat, eu sunt malefic? Pai de cand este ADEVARUL malefic?

| AdiTorrent7 a răspuns:

In toata istoria Bisericii aceasta nu a facut niciodata vreo crima. crestinii in schimb au fost intotdeauna victime;

| Moisie explică (pentru AdiTorrent7):

Esti total pe din afara!
Habar n-ai de nimic. Mai pune mana si te documenteaza ca te faci de ras.
Si mai afla ca acei crstini care au fost prigoniti de imparatii romani nu au avut religia crestina ci erau o secta crestina apartinand religiei mozaice... mai INCULTURA care nu stii nimic ci doar crezi!