| Katoris a întrebat:

Poate dumnezeu să facă o piatră aşa mare încât să nu o poată ridica?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da. Cand vei pune talpa piciorului pe soare.

| MskDesign a răspuns:

Sunt ateu si tot nu am inteles sensul intrebarii.

| suffarstar a răspuns:

Cred ca folosesti internet explorer de n-ai mai vazut 100 de ori intrebarea asta.

| MskDesign a răspuns (pentru suffarstar):

Pentru @popamihai1997
Scuza-ma @suffarstar ca raspund prin intermediul tau, dar este al doilea utilizator care imi da ignore pe ziua de azi fara sa il jignesc.

Vorbesti serios popamihai1997?!
Citez "Poate dumnezeu să facă o piatră aşa mare încât să nu o poată ridica?"
Este un paradox din punctul de vedere a credinciosilor crestini.Ei sustin ca Dumnezeul lor este atotstiitor si atotputernic. Poate sunt batut in cap, dar nu ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa enunti o tampenie mai mare decat tine pe care sa nu o intelegi?
Eu cred ca da.
Tampenia de mai sus a mai fost postata de cel putin 30 -40 de ori.
Pntru cei care se cred mari atei dar n-au auzit inca de acest paradox:
http://en.wikipedia.org/wiki/Omnipotence_paradox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sfarsit o intrebare adevarata.am si eu una; ADAM AVEA BURIC?

| Ben00 a răspuns:

Foarte noua intrebarea.

| IvanMihai a răspuns:

Dumnezeu este atotputernic!
Dar nu există cineva care să le poată face pe toate.