| navarre a întrebat:

Popii invadeaza politica!
http://www.youtube.com/watch?v=qGxod9dQOTU&feature=youtu .be
Oare cat mai pot fi ignorati aceste lipitori ai societatii?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Eu ant pentru privatizarea bisericii a religiei pentru ca pina la urma este un bussines.Deci statul sa isi ia mana de poe biserica total sa nu mai aloce abslut nimic nici un ban. Dupa sa vanda toate bisericile manastirele celor care au ban i sau vor sa contiunuie aceasta afcere.biserica religia este o capusa care trebuie lasata singura nu ajutata de stat.Pana la urma bisericile apartin tuturor si nu vad de ce statul ar da biserici bani din taxele luate de la oameni. Poate eu nu vreau ca din taxele mele sai platesc pe aceste lepre.Tot ce tine de religie sa fie vandut la licitatie, cine are banu jos ia frate biserica si fa bors cu ea.Plateste tu singur curent electric apa si ia stai asa plateste si impozit pe cladire asa ca mine cum dau eu impozi la casa ce tu ce ai ceva in plus.Toata lumea sa plateasca taxe asa este corect.Bine nu faci profit nu are ceti impozita statul.Dar pe cladire sa platesti impozit.Si daca acel preot sau cine are biserica poate prosti lumea sa fie santosi cei care merg si dau bani l popa.Ba eu as invata lumea sa cear chitanta daca platesc ceva bisericii ca astfel ei sa fie scosi de la taxe.Si in felul asta o sai tinem pe acesti puturosi aceste capuse sub control.Eu asa as face.Cine vrea sa mearga la biserica sa plateasca doar ei nu si alti care nu-s de acord.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns:

Navare, nu pentru mult, biblia in apocalipsa 17:15 spune ca incurand politica se va intoarce impotriva religiei false, o va devora si ii va lua bunurile si o va arde complet in foc.
evenimentele astea sunt incredibil de aproape. si gadeste-te logic: tot sistemul religios, precum ai spus este o lipitoare in carca statului. toate guvernele sunt in criza, nau bani de pensii, de stiu eu. si religia ce face? baie in bani. sta in lux nerusinat. deci dati seama cat sunt de aproape popii de sfarsit!

| Vlelupu a răspuns:

"Mare minune se-arata":
Priviti aici o "icoana facatoare de minuni":

http://www.evz.ro/......10984.html

Si credeti ca-i singurul caz?

http://www.antena3.ro/......69902.html

http://www.rtv.net/......17916.html

http://www.ziare.com/......ta-1170793

Si lista mai poate continua.

| GsvMcmxc a răspuns:

Oamenii nu au habar ca baiatul(impostorul camatar) ii plin de ''Har,, si ii invarte ca pe zar.Acuma sa calrificam problema turmei pentru care dezinformarea si minciuna au devenit ''Adevaruri,,.
La început, prin controlul sistemului bancar am fost în măsură să controlăm capitalul corporatist. Datorită acestui fapt, am obținut monopolul total asupra industriei filmului, reţelelor radio şi mai recentei media în curs de dezvoltare, televiziunea. Industria tipăriturilor, ziarele, periodicele şi revistele tehnice au căzut deja în mâinile noastre. Cele mai bogate roade le-am cules ultimele atunci când am preluat publicarea tuturor materialelor pentru şcoală. Prin intermediul acestor unelte am putut altera opinia publică astfel încât ea să se potrivească propriilor noastre scopuri. Oamenii sunt numai niște porci proști care grohăie şi guiță refrenele pe care li le dăm, fie că sunt adevăruri sau minciuni. ". Democraţia este regula pentru gloata pe care noi o controlăm prin intermediul Bisericilor lor, prin mass-media şi instituţiile noastre economice.Religia lor este doar un alt canal prin care noi putem să direcționăm puterea propagandei noastre. Prostia acestor marionete religioase este depăşită doar de laşitatea lor, de aceea ei sunt conduşi cu uşurinţă.(Vorbele unui Evreu din ''Poporul Ales,, de ''Dumnezeu,,
Ma intreb oare se va destepta vreodata turma sa vada adevarul care se ascunde sub aceasta ''Masca,,.

Răspuns utilizator avertizat
| Vlelupu a răspuns (pentru GsvMcmxc):

Nu se vor destepta. Vor face totul pentru a putea sa nu mai fie deranjati din somnul mistico-religios in care se complac. O dovada? trecerea utilizatorului "navarre" in randul suspendatilor.
Pentru ce?!

| Vlelupu a răspuns (pentru Vlelupu):

Voi cita o corespondenta din privat, avand incuviintarea lui "navarre" pentru aceasta:
"Am 25 de intrebari sterse,interzise,din cauza unui grup de aici de pe TPU.
Intrebarile erau REALISTE,nu incurajau minciuna si perversitatea,DIN CONTRA!
Dar se vede traba ca adevarul deranjeaza pe cei indoctrinati si limitati.
Puteau fi pur si simplu lasate si fiecare sa-si dea cu parerea liber,indiferent care era aceea parere!
Dar,ce au,,spus ''ei?
Ooo! ne zgandara orgoliul,ne deranjeaza,,valorile''-HAI SA-I INCHIDEM GURA!
Crezi ca au rezolvat ceva? Va veni un val de idei asemanatoare mie si chiar mai presus de mine,de la altii care nu au nici o teama si nici o retinere,chiar daca le vor inchide si lor contul! vor urma si altii,crezi ca pot sa ramana,,singuri''?
Singuratatea ii sperie,ii doboara!
Poti sa transmiti acest,,manifest'' celor indoctrinati si indobitociti de sistem,pentru a stii ca,,inca exist'' chiar daca m-au,,sters''.
Ei sunt multi, dar asta nu inseamna ca sunt si puternici,slabiciunea lor este frica, frica de ei insisi, frica de adevar, frica de realitatea in care traiesc.
Ciao, si traiasca libera gandire si adevarul!"