| navarre a întrebat:

Pot fi acestea,, legi"morale a Divinului indiferent de timp si spatiu?
Cum se poate sa fie perceput ca fiind moral,, legi"privind sclavagismul, conditii de a poseda copii sclavilor, metode de gaurire a urechii sclavului,, inaintea"lui Dumnezeu, conditii de vanzare a propriilor copii, conditii de a pastra sclavii! http://www.trilulilu.ro/......nt-de-timp
Indiferent de timp Dumnezeu nu poate fi schimbator! Deci care este logica?

31 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns:

Dar eu nu inteleg.
cum adica a poseda copii? si da El a spus sclavilor cum sa se poarte dar nu a incurajat la violenta asupra lor.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Pai asculta nu cred ca Avraam s-a purtat urat cu roaba care i-a facut un copil.
Sclavii ju au murit de foame aveau hrana pentru ca pentru munca lor stapanul ma gandesc ca le platea sau hranii

| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Vb peste cam 1h30min ca merg afara

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Da cred ca e de acord cu acea idee.Mai gandeste-te uitate in ziua de azi ce se intampla oamenii se sinucid pentru ca nu au un loc de munca pentru ca nu pot sa-si plateasca ratele sau isi pierd casa etc
in cazurile acestea nu era mai bine ca acel om sa lucreze toata ziua pentru omul caruia ii datoreaza bani decat sa ramana fara nimic? nu era oare mai bine asa? asa oamenii datornici pot trai in continuare fara sa duca lipsa.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Adica? nu prea inteleg.is mai greu eu de caplaughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Omule Dz nu a facut sclavia ci oamenii
Dumnezeu a spus ce a spus pentru binele nostru
El vrea ca tot ce facem sa facem ca pentru El. daca lucram trebuie sa lucram cu bucurie si o munca buna adica sa faca tot bine.
Daca suntem sclavi sa ii fim credinciosi stapanului nostru.Iosif a fost un om cu frica de Domnul si uite ce a ajuns, a ajuns sa aiba o mare putere in Egipt totul incepand de la timpul cand a fost rob

Răspuns utilizator avertizat
| Shaoran a răspuns:

Care e logica intrebarii?
In numele lui Hristos s-au impartasit imparatii si sclavii din acelasi pocal, cu aceeas lingurita. Deci, unde e sclavagismul?

Răspuns utilizator avertizat
| Shaoran a răspuns (pentru navarre):

Pai ideea e ca nu exista sclavagism in crestinism.

| Shaoran a răspuns (pentru navarre):

Ma tem ca nu ai citit scriptura, sau nu ai inteles-o.
Doamne ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| Shaoran a răspuns (pentru navarre):

Desigur, daca ai citit-o este inutila intrebarea.
Ma bucur ca ai citit-o, dar ma tem ca nu ai inteles prea mult. Si ori, iertat sa fiu, inteligenta nu te ajuta, ori esti mincinos si nu ai citit.

Răspuns utilizator avertizat
| Shaoran a răspuns (pentru navarre):

Da, absolut! Intreaga Scriptura este logica, atunci cand o intelegi.
Sclavagismul nu are nici o legatura cu gandirea Divina, cu Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Ai citit ce am scris?
nu incurajeaza sclavismul.Pai cei pe care Dz a vrut sa ii omoare nu au facut bine ci au pacatuit

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Dami cap si versetul si cartea

| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Nu esti in masura sa vb asa de Dz

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Eu spuneam sami scrii unde se gaseste versetul cu robii

Răspuns utilizator avertizat
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Pai bine...dar ce a spus rau? Inca a spus un bine pentru ca a zis sa il elibereze dupa 6 ani.Pt ca la altii trebuia sa platesti multi bani pentru eliberare

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim4565):

Http://www.ptroa.co.il/petition/ o poti semna te rog?