| Anon64 a întrebat:

Pot sa imi schimb religia tinand cont ca sunt minor? In acte sunt crestin ortodox, dar vreau sa trec la kopimism. Ce ar trebui sa fac? Necesita multa deplasare?

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlackSulphur a răspuns:

Nope. Si nici nu esti obligat sa practici religia curenta, deci este doar o problema de timp acum.

| Dumniezău a răspuns:

Daca esti minor nu poti.

| Lizzu a răspuns:

Buna.
Dar eu una nu vad ce legatura ar avea kopimismul cu religia ca sa treci ca adept al acestei miscari; vad ca au si lider spiritual...

Chiar e prima data cand aud acest termen.
S-ar putea ca, fiind minor, sa iti trebuiasca un acord scris de mana de catre parinti? poti intreba sa vezi. Poate se rezolva asa.

happy

| ErrorFound a răspuns:

Ctrl+c Ctrl+V kopimistule, ai tot dreptul.
Prin lege poti sa ti-o schimbi doar dupa 18 ani, dar poti sa crezi ce vrei.

| Mădă0611 a răspuns:

Asta e religie thinking

| Kalla a răspuns:

KKopimismul nu e religie. Este o filozofie ce incurajeaza pirateria pe internet. Poti sa copiezi (in secret) in mod ilegal tot ce vrei fara sa faci acte.

| Dumniezău a răspuns (pentru ErrorFound):

Care-i faza cu Ctrl+c Ctrl+V?

| Inferno a răspuns:

Daca ai o varsta mai mare de 14 sau 15 ani ai dreptul sa-ti alegi singur religia.
Sunt cateva formalitati, poti petracta problema cu parintii tai pentru a te indruma pe parcursul intregului demers.

| ErrorFound a răspuns (pentru Dumniezău):

Ctrl+c=Copy
Ctrl+v=paste
Ctrl+c Ctrl+v=Copy, paste.
Kopismul nu este chiar o religie, este un "cult"(ii putem spune) care incurajeaza pirateria online. happy Kopimi=Copy me(engleza). Intelegi?
"Ctrl+c Ctrl+v" e sloganul lor.

| Dumniezău a răspuns (pentru ErrorFound):

Ahaaa amu' inteleg

| Rakanishuu a răspuns:

Mai asteapta pana la 18 ani.

| relian a răspuns:

Hai ca esti tare de tot, iar pe aici nimeni na bagat de seama ce ai spus.IN ACTE ESTI ORTODOX asa ai scris.In care acte frate ma lasi cu povestile astea. Exista acte care sa ateste ce religie ai? Wow ori ai vrut sa vezi citi sint atenti sau receptivi ori cred ca nu stii ce spui.Eu sincer nu am auzit si nici sa vad un act in care sa spuna ca sint catolic sau ortodox etc. Poti trece si la martianism ca nu te tine nimeni, dar ai grija sa iti faca aia acte sa nu cumva sa mergi fara ca primesti amenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In care acte scrie ca esti ortodox? laughing

| milan9 a răspuns:

Exista si astfel de acte, se afla in registrul Bisericii. Dar nu "actele" sunt la fel de importante precum este credinţa şi mântuirea pentru suflet.

Poţi da un copy-paste şi fără să-ţi pierzi mântuirea.
Sau poftm, indiferent dacă faci contrabandă sau ceva, sunt destui confraţi de-ai noştri care pot face şi fără să adere la "kopimism" happy Iar această aderare nu-ţi garantează absolvirea în faţa legii, de acord? happy
Şi ce alte principii morale mai are kopimismul, că n-am găsit prea multe informaţii?

| NameoftheCentury a răspuns:

Si ce religie mai e si aia?

| Thunderstruck a răspuns:

Du-te si impusca-te, nu scrie in niciun act ca esti kipoist sau crestin-ortodox. Si chiar daca ar scrie, nu inteleg cu ce te-ar deranja.

| Miauti a răspuns:

Unde dracu scrie ce religie ai? Arata mi un act?
... ma uit ca un retardat la buletin si certificatul de nastere si nu scrie NIMIC.

Cred ca a venit dracu si va spampilat pe acolo...

| milan9 a răspuns:

Exista si astfel de acte, se afla in registrul Bisericii. Dar nu "actele" sunt la fel de importante precum este credinţa şi mântuirea pentru suflet.